کردستانی‌ها ۲۰ مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی کردند

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: برای جلوگیری از خاموشی برق و مدیریت اضطراری بار، با کمک مشترکان در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ مگاوات مصرف انرژی کاهش یافته است.

کوهسار رسولی‌تبار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر مصرف روزانه برق مشترکان کردستان ۳۰۰ مگاوات است که سال گذشته در همین موقع بیش از ۳۲۰ مگاوات بود.

وی با بیان اینکه اکنون پیک شبانه مصرف برق در استان ۳۴۷ مگاوات و در مدت مشابه پارسال ۳۶۷ مگاوات بوده است، افزود: براساس دستورالعمل وزارت نیرو باید ۱۸ مگاوات در مصرف برق کاهش می‌یافت که با مدیریت اضطراری بار این برنامه تحقق یافت.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به کاهش ۶ مگاواتی مصرف برق در استان با به مدار درآوردن دیزل ژنراتورها، اضافه کرد: صنایع نیز سه مگاوات در مدیریت بار کمک کردند و با خاموش کردن روشنایی معابر نیز برای کاهش مصرف برق اقدام شد.

رسولی‌تبار با بیان اینکه وضعیت مصرف برق در استان سبز است، یادآور شد: طی یک هفته گذشته خاموشی در سطح استان به دلیل کمبود انرژی اتفاق نیفتاد و در صورت همکاری و رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان باز هم شاهد قطعی برق نخواهیم شد.

وی ضمن تاکید بر تلاش برای ممانعت از خاموشی در بخش خانگی استان، اظهار داشت: اگر نیازی به اعمال خاموشی باشد، این کار در بخش روشنایی معابر(غیر از نقاط حادثه‌خیز) انجام خواهد شد تا مشترکان بخش خانگی از برق محروم نمانند.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان از مشترکان خواست در طول روز از نور طبیعی استفاده کرده و در طول شب هم لامپ اضافی را خاموش کنند که تاثیر قابل توجهی در کاهش مصرف برق دارد.

در حال حاضر ۶۷۷ هزار و ۴۰۹ مشترک در کردستان از خدمات شرکت توزیع برق بهره‌مند هستند که ۶۳۷ هزار و ۴۵۱ مشترک آن مربوط به بخش‌های خانگی و تجاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =