دستگیری دزدان طلا و جواهر بانوان و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس پلیس آگاهی خراسان شمالی گفت: ۲ سارق طلا و جواهر بانوان با پنج فقره سرقت به ارزش پنج میلیارد ریال در شیروان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مقصود رستگار روز یکشنبه اظهار داشت: در بررسی ابعاد چندین فقره سرقت انجام شده مشخص شد که این افراد با ورود مخفیانه به داخل منازل با توسل به زور طلا و جواهر زنان را به سرقت برده و بلافاصله از محل متواری می شوند.
وی با بیان اینکه در روند رسیدگی به پرونده پنج نفر شاکی تا کنون شناسایی شده اند، تصریح کرد: در نهایت بعد از شناسایی مخفیگاه متهمان ۲ نفر سارق سابقه دار دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل شدند.
وی در ادامه گفت: متهمان در بازجویی های انجام شده به سرقت بیش از پنج میلیارد ریال طلا و جواهر از بانوان اعتراف کرده و راهی زندان شدند و در همین رابطه یک نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شد.

کشف محموله ۲۶ تنی گندم بدون مجوز در بجنورد 

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف محموله ۲۶ تن و ۵۶۰ کیلوگرمی گندم فاقد مجوز به ارزش یک میلیارد ریال در بجنورد خبر داد و گفت: ماموران هنگام کنترل خودروهای عبوری در محل پلیس راه بجنورد به یک دستگاه کامیون مشکوک و آنرا متوقف کردند.
سردار علیرضا مظاهری افزود: در بازرسی انجام شده از این کامیون این میزان گندم که بدون مجوز حمل می شد کشف و مالک محموله به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

تایید اسامی ۹۶۵ واحد صنفی در شیروان

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: از ابتدای امسال اسامی درخواستی ۹۶۵ واحد صنفی در این شهرستان که از عناوین بیگانه استفاده نکرده بودند، مورد تایید قرار گرفته و مجوز لازم برای آنها صادر شد.

ابراهیم عباسپور اظهار داشت: در این مدت هزار و ۱۱۷ درخواست برای دریافت تاییدیه نامگذاری صنوف و مراکز به این ارائه شد که تنها از پنج مورد خواسته شد با پرهیز از برگزیدن نام های بیگانه، نسبت به تغییر نام درخواستی خود اقدام کنند.

وی افزود: قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه از سال ۸۹ در شیروان اجرایی و با متخلفان از این قانون برخورد شده است.
وی گفت: این اداره در صورت اطلاع یا مشاهده تخلف در این حوزه، با اخطار به متخلف، ۱۵ روز مهلت برای رفع تخلف می دهد که چنانچه پس از پایان مهلت، تخلف رفع نشده باشد مراتب را به حوزه انتظامی اعلام و نسبت به تعویض نشانه ها و تغییر اسامی و عناوین اقدام خواهد شد.
آتش سوزی یک واحد مسکونی در روستای درتوم

سرهنگ محمد گل‌محمدزاده، سرپرست فرماندهی انتظامی بجنورد گفت: یک فقره آتش سوزی در یک واحد مسکونی در روستای درتوم به وقوع پیوست که آتش با همکاری مردم روستا و همچنین سرعت عمل عوامل انتظامی پاسگاه اسدلی، مهار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها