تلاش ایران برای میزبانی پیکارهای بیسبال غرب آسیا

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با اشاره به حضور هیات اجرایی کنفدراسیون بیسبال آسیا در ایران گفت: تلاش داریم میزبان پیکارهای غرب آسیا باشیم.

«محمد علیپور» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیسبال رشته‌ای المپیکی است و حدود سه سال و نیم گذشته رییس فدراسیون جهانی برای اولین بار به ایران آمد و زمینه همکاری خوبی را برای ما در زمینه آموزش و تجهیزات ایجاد کرد. این روند ادامه داشته تا اینکه این اواخر تصمیم گرفتیم تا میزبانی مسابقات بین‌المللی را از این فدراسیون بگیریم. زیرا زمین کرج استاندارد و بسیار خوب است.

وی افزود: در این یکسال رایزنی‌های لازم را انجام دادیم و با وجود کرونا و مشکلات لازم بهترین فرصت بود تا هیات اجرایی کفدراسیون آسیا را به ایران دعوت کنیم و اکنون نیز این هیات وارد کشور شده‌ است تا زمین بیسبال را از نزدیک ببیند و شرایط میزبانی را بسنجد. برنامه و جلسات خوبی برای آنان در نظر گرفتیم تا بتوانیم شانس قانع کردن آنان را برای کسب میزیانی مسابقات غرب آسیا در ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ داشته باشیم. در این زمینه حرکت قابل توجهی انجام شده است.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به پرهزینه بودن این میزبانی حامی مالی برای مسابقات دارید؟،  گفت: با حامیان مالی صحبت شده و در این زمینه مشکلی نداریم و در جلسات و رایزنی که با هیات کنفدراسیون آسیا داریم تلاش خواهیم کرد تا میزبانی را بدست بیاوریم.

وی ادامه داد: بیشتر برنامه‌های ما و مسابقات به صورت مجازی برگزار می‌شود اما در برخی از رشته‌ها نیاز داریم تا مسابقات لیگ برگزار کنیم و منتظر مجوز ستاد مقابله با کرونا هستیم. همچنین در هشت رشته ورزشی کلاس‌های آموزشی خوبی را برگزار کردیم و حتی در وبینارهای فدراسیون جهانی و آسیایی حضور داشتیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار ورزش