طرح های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از سیلاب برای ساکنین زهکلوت دارد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: طرح های آبخیزداری نقش مهمی در جلوگیری از سیلاب و ایجاد امنیت مالی و جانی برای ساکنین شهر زهکلوت دارد.

به گزارش ایرنا ، حمزه احمدی  شامگاه یکشنبه در بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از طرح پخش سیلاب زهکلوت شهرستان رودبارجنوب اظهار داشت: طرح‌های آبخیزداری ضمن حفاظت از منابع آب و خاک نقش مهمی در اشتغال جوامع محلی دارد.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه ها تا حد زیادی به ویژه در مواقع بحران و با کمترین هزینه از خسارت های مالی و جانی پیشگیری می شود.

وی بر نقش مهم طرح های آبخیزداری تاکید کرد و گفت: طرح های آبخیزداری در افزایش پوشش گیاهی و جلوگیری از مخاطرات و کاهش خسارات ناشی از سیلاب ها نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان به طرح پخش سیلاب زهکلوت  اشاره کرد و گفت: این طرح در دو سایت باحجم ۱۶۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی و سه هزار متر مکعب عملیات سنگی ملاتی با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست.

وی بیان کرد: طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان شامل عملیات مکانیکی، بیومکانیکی، بیولوژیکی و مطالعات در ۲۴ حوزه آبخیز در حال اجرا و بهره برداری می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =