بومی‌سازی کاتالیست های فرایند تولید گاز سنتز توسط دانش بنیان ها

تهران- ایرنا- تفاهم نامه‌ همکاری مشترک بین یک شرکت دانش بنیان با یکی از شرکت های پتروشیمی (پتروشیمی آرین متانول) با هدف بومی سازی و تامین کاتالیست های فرآیند تولید گاز سنتز واحد متانول منعقد شد.

در سومین روز از برگزاری بیست و پنجمین رویداد بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی تفاهم نامه‌ توسعه همکاری میان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با یکی از شرکت‌های پتروشیمی برای خرید کاتالیست داخلی جهت اجرای طرح پتروشیمی آرین متانول منعقد شد.  

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  امیر هومن کریمی وثیق مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص این تفاهم نامه گفت: کاتالیست ها قلب تپنده پتروشیمی‌ها هستند و با اعتماد هولدینگ‌ها و صنایع پتروشیمی به محصولات ایران ساخت و سپردن بخش کاتالیست یک مجموعه پتروشیمی با قیمت بسیار زیاد به یک شرکت دانش بنیان به رشد و داخلی سازی این صنعت کمک خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت دانش بنیان کارنامه درخشانی در زمینه تولید کاتالیست‌ها دارد، این مجموعه از سال ۸۳ فعالیت خود را شروع کرده و در زمینه تولید کاتالیست توانسته است همکار مستمری برای صنایع پتروشیمی، پالایشی و فولاد کشور باشد.

 مدیرعامل این شرکت دانش بنیان یادآور شد: از امروز به بعد تولید گاز سنتز این شرکت پتروشیمی با تلاش بخش خصوصی در کل چرخه به نقطه ١٠٠ درصدی می رسد.  

کریمی وثوق افزود: اعتماد یک شرکت پتروشیمی به مجموعه ما اعتمادی است که امیدواریم در بخش های مختلف کشور شاهد آن باشیم.

وی تصریح کرد: برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز و پتروشیمی نشان داد که فرزندان این کشور توانسته اند کارهای بزرگ انجام دهند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان تاکید کرد: قراردادی که امروز منعقد شد، نشان از توان مهندسین داخلی دارد، اواسط سال آینده شاهد تولید پتروشیمی آرین متانول بر اساس توان داخلی خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی سوم بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران گشایش یافت و تا ششم بهمن ماه پذیرای متخصصان است.

این دوره از نمایشگاه با موافقت وزارت بهداشت با حضور ۵۵۰ شرکت داخلی، ۱۵ دانشگاه و ۵۲ شرکت استارتاپی با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» در حال برگزاری است.

به علت تلاش برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به تعدادی از متقاضیان فضا اختصاص داده نشد. این نمایشگاه با هدف تعامل با شرکت‌ها، نخبگان و جذب سرمایه‌گذاران برگزار شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش