۶۷ هزار قبض برق رایگان در طرح برق اُمید کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: ابتدای آبان تا پایان دی ماه سال جاری، ۶۷ هزار و ۳۷۵ قبض برق رایگان مشمول طرح برق اُمید در این استان برای مشترکان کم مصرف برق خانگی صادر شده است.

جمال معتمدی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت زمان  ۱۳ میلیون و هشت هزار و ۹۹۹ کیلووات ساعت انرژی به مبلغ ۳۵۰ میلیون و ۶۱۴ هزار تومان صرفه جویی شده است.

وی افزود:هدف از اجرای طرح برق امید نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تغییر نگرش مصرف کنندگان بخش خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح برق اُمید است.

معتمدی زاده عنوان کرد: این طرح در سال ۱۳۹۹ به تصویب هیأت محترم وزیران رسید و مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند.

وی ابراز داشت: برای هر دسته از مشترکان متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین می شود و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰ درصد تعرفه برق بهره مند می شوند.  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌مشترکان کم مصرف حدود ۳۰ درصد از کل مشترکان در هر دسته جغرافیایی را شامل می شوند که مصرف آنها در حد الگوی کم مصرفی است و مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی صورتحساب می شوند.

معتمدی زاده، مشترکان خوش مصرف را حدود ۵۵ درصد کل مشترکان  عنوان و اظهارداشت:‌ تعرفه این گروه از مشترکان بدون تغییر است و با اقدامات بهینه سازی می توانند دردسته کم مصرفان قرار گیرند.

وی افزود: مشترکان پرمصرف که حدود ۱۵ درصد از مشترکان هستند بیش از الگوی تعیین شده مصرف برق دارند که به آنها شش ماه فرصت داده می شود با به کارگیری آموزش های بهینه سازی خود را به الگوی خوش مصرفی برسانند.

بیش از ۲۷۰ هزار مشترک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۲۱۰ هزار اشتراک آن خانگی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha