پروازهای فرودگاه ایلام ۱۵ درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: پروازهای فرودگاه شهدای ایلام دی ماه سال جاری در مقایسه با آذرماه، ۱۵ درصد افزایش یافت.

محمدجواد یگانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرودگاه شهدای ایلام مبدا و مقصد ۲۰۴ پرواز سه شرکت آسمان، ماهان، ایران ایر و مسیر پروازی ایلام - تهران و ایلام - مشهد و بالعکس در دی ماه سال جاری بوده است‌.

وی یادآور شد: تعداد مسافران این فرودگاه دی ماه سال جاری در مقایسه با آذرماه ۲۱ درصد افزایش یافته و ۱۱ هزار و ۲۹۵ مسافر در مقطع زمانی ۳۰ روز ماه گذشته جابجا شدند.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: کماکان برای قطع زنجیره کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ۶۰ درصد ظرفیت های هواپیماها استفاده می شود.

یگانه به میزان حجم بار جابجا شده دی ماه فرودگاه شهدای ایلام اشاره کرد و افزود: ۸۵ هزار و ۶۲۲ کیلوگرم بار در این فرودگاه جابجا شده است.

به گزارش ایرنا، ۵۶ سورتی در قالب ۲۸ پرواز در طول هفته در مسیر هوایی ایلام - تهران توسط شرکت های آسمان، ماهان و ایران ایر در تردد است.

قبل از کاهش ظرفیت پروازها، در هر روز به طور متوسط ۸۰۰ نفر از طریق فرودگاه شهدای ایلام تردد می کردند که اکنون با توجه محدودیت های کرونا و استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها این تعداد به ۴۵۰  الی ۵۰۰ نفر در روز کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها