نیروی انتظامی لرستان ۵۰۰ شهید را تقدیم نظام کرده است

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده انتظامی لرستان گفت: این نهاد ۵۰۰ شهید را در راه دفاع مقدس و حفظ نظم و امنیت، با افتخار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار حاجی محمد مهدیان نسب روز یکشنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید انتظامی شهرستان پلدختر اظهار داشت: نیروی انتظامی لرستان همچنین یکهزار و ۲۰۰ جانباز سرافراز را از زمان دقاع مقدس تاکنون تقدیم امنیت مردم کرده است.

وی با بیان اینکه ایثارگری و شهادت طلبی همچنان در نیروی انتظامی ساری و جاری است، افزود: نیروی انتظامی لرستان ، امروز عملکردی مورد توجه فرمانده معظم کل قوا دارد.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: این نهاد در جریان سیل فروردین ماه ۹۸ فعالانه در صحنه کمک به آسیب دیدگان و حفظ امنیت حضور داشت و مقام معظم رهبری فرمودند نیروی انتظامی علاوه بر ایجاد امنیت در امدادرسانی و کمک به سیل زدگان خوش درخشید.

سردار مهدیان نسب ادامه داد: امروز نیز برنامه مواسات و همدلی که از فرامین مقام معظم رهبری است به وسیله گروه های جهادی، سپاه، بسیج، روحانیون، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ارتش و نیروی انتظامی برکات زیادی را به ویژه در تنظیم بازار و کمک به آسیب دیدگان به همراه دارد.

وی همچنین با بیان اینکه قانون سامانه های هوشمندسازی نظارت برای روستاها تعریف شده است اضافه کرد: اجرای این مهم در شهر و جاده ها به عهده دولت و شهرداری است که در لرستان به دلیل وقوع سیل و تخریب زیرساخت ها، اکنون در تمام شهرستان های استان موجود نیست.

وی افزود: تنها یک سامانه هوشمند در جاده بروجرد وجود دارد و سامانه هوشمند مرکز استان که توسط نیروی انتظامی فعال شده است در تمام موضوعات برای نیروهای مسلح ، اطلاعاتی و دولتی کاربرد دارد.

سردار مهدیان نسب یادآور شد: با توجه به موقعیت کوهستانی جاده و  عبور چند مسیر حیاتی و سراسری از پلدختر، این شهرستان اهمیت بیشتری از نظر ایجاد امنیت نسبت به سایر شهرستان ها دارد.

وی افزود:  فرهنگ استفاده از سلاح در لرستان نسبت به سایر استان ها بیشتر است اما به دستور فرمانده انتظامی استان با دارندگان سلاح های غیر مجاز برخورد می شود که تاکنون بیش از سه هزار و ۳۰۰ قبضه اسلحه جنگی و شکاری غیر مجاز در استان کشف شده است.

در این مراسم سرهنگ علی امانی به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان پلدختر معرفی و از تلاش های ۳۳ ماهه سرهنگ همایون بخشی قدردانی شد.

سرهنگ امانی دارای ۲۰ سال سابقه خدمت و پیش از این مسوولیت جانشین فرمانده انتظامی شهرستان دورود را برعهده داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها