آیین‌نامه دوره‌های آموزشی خادمان فرهنگی بعثه حج و زیارت تصویب شد

تهران - ایرنا - مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت از تصویب جدول دروس، سرفصل‌های آموزشی و آیین‌نامه‌های اجرایی دوره‌های آموزشی خادمان فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام محمدعلی اخویان روز یکشنبه با بیان اینکه این فرایند از سال ۹۴ آغاز شده بود، افزود: بر همین اساس مقرر شد جداول عناوین دروس این دوره‌ها با توجه به موضوعات در کارگروه‌های تخصصی بحث‌ وبررسی و پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسان و متخصصان هر موضوع، در جلسه شورای آموزش، مطرح و برای تصویب ارائه شود.

وی اظهار داشت: پیرو بررسی دروس دوره‌های آموزشی بعثه در کمیته برنامه‌ ریزی مدیریت آموزش و استعلام از حدود ۸۰ نفر از اساتید برجسته حوزوی، دانشگاهی و جمعی از مداحان برجسته اقدامات اجرایی این موضوع آغاز شد.

اخویان گفت: بر اساس این مصوبه، کارگروه‌های تخصصی اخلاق و اسرار و معارف، تاریخ و اماکن، روش‌ها و مهارت‌ها، فقه و مناسک، کلام و عقاید، مداحان  و مکالمه با دعوت از اساتید تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: کارگروه‌های تخصصی، پس از بررسی نظرات واصله و ارائه پیشنهادها، طی هشت جلسه، جداول دروس و کارگاه‌های آموزشی را به شورای آموزش ارائه کرد که پیرو تصویب موضوعات و جداول درسی در شورای آموزش، کارگروهی تشکیل و به تهیه پیش ‌نویس سرفصل‌ها در موضوعات مختلف پرداختند.

اخویان گفت: بر همین اساس سرفصل‌های پیشنهادی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد پس از انجام اصلاحات مدنظر، مجدداً جلسات کارگروه‌ها تشکیل تا سرفصل‌ها جهت ارائه به شورای آموزش نهایی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جامعه