بخش‌های تولیدی و خدماتی برای دریافت سوخت در سامانه سدف نام نویسی کنند

یاسوج- ایرنا- سرپرست شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش‌های تولیدی و خدماتی برای دریافت سهمیه سوخت مورد نیاز خود در سامانه سدف (سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی) نام نویسی کنند.

سیدعزیزالله محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانوارهای عشایری و روستایی، واحد های صنفی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری  می توانند با مراجعه به سامانه NEWTEGARATASAN.NIOPDC.IR  نسبت به نام نویسی  و درخواست سوخت اقدام کنند.

وی افزود: کسانی که در این سامانه نام نویسی کنند می توانند گاز مصرفی خود را با قیمت مصوب دولتی و از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان نصب شده در تاسیسات و عاملان توزیع گاز مایع دریافت کنند.

 سرپرست شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اقدامات اجرایی ساماندهی توزیع گاز مایع به صورت الکترونیکی از ۲۰ مردادماه امسال با رویکرد حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان واقعی در بخش‌های مختلف و تامین نیاز آنان و همچنین جلوگیری از عرضه خارج از شبکه سوخت آغاز شد.

محمدی عنوان کرد:  هم اکنون بیشتر خانوارهای روستایی در مناطق گازرسانی نشده و همچنین تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان واقعی بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی در این سامانه نام نویسی کرده اند، سوخت مورد نیاز خود را به صورت الکترونیکی از طریق عاملان مجاز توزیع گاز مایع مجاز دریافت می‌کنند.

وی ابراز داشت: تا کنون سوخت گاز مایع در حد نیاز مردم تامین و توزیع می‌شود و ذخیره‌سازی مناسب نیز برای تامین سوخت زمستانی مورد نیاز بخش‌های مختلف انجام شده است.

سامانه سدف با بهره‌گیری از استعلام‌های الکترونیکی از سایر سازمان‌های مرتبط، فرآیند ثبت درخواست، احراز هویت و فعالیت متقاضیان انواع سوخت و تایید می کند.

 بررسی درخواست‌های سوخت  از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سازمان‌های متولی بدون دریافت هرگونه وجهی و به صورت رایگان  است.

در یک سال گذشته کمبود سوخت گاز مایع در بیشتر مناطق روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد مردم این مناطق را با مشکل مواجه کرده بود.

بیش از ۴۵ درصد از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در مناطق روستایی و عشایری زندگی می کنند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها