اقلیت‌های دینی درکنار برادران مسلمان خود دردفاع از مرز و بوم آماده‌اند

تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گفت: در نیروهای مسلح تمامی اقلیت‌های دینی در کنار برادران مسلمان خود در دفاع از این مرز و بوم آماده‌اند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا رودباری روز یکشنبه به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر درجمع کارکنان وظیفه اظهار کرد: اگر قرار باشد ارزش‌های اسلامی به صورت ارزش‌های قطعی در دنیا مطرح شود، دلها را به سوی خود جذب کند و بر مبنای آن در زندگی مسلمان‌ها تغییری به وجود آید، باید وحدت بین آن‌ها حفظ شود.

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری با بیان اینکه در میان ادیان مختلف موارد مشترک، بیشتر، مهمتر و اساسی‌تر از موارد اختلاف است، افزود: دشمنان ما بر روی موارد اختلاف تکیه می‌کنند ولی ما باید مواضع مشترک را تقویت کنیم و نگذاریم دشمن بهانه به دست آورد.

رودباری با اشاره به اینکه، از ۲۰۰ سال گذشته تا امروز استعمارگران با ورود در کشورهای اسلامی بر روی‌ اختلاف‌های میان فرقه‌های مسلمین کار کرده‌اند، تصریح کرد: شیعه و سنی باید خود را متعهد کنند که در راه نزدیک کردن فِرق اسلامی به یکدیگر بکوشند و از محبت و تعامل برادرانه با یکدیگر، حراست و پشتیبانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نیروهای مسلح تمامی اقلیت‌های دینی در کنار برادران مسلمان خود در دفاع از این مرز و بوم آماده‌اند و این افتخاری بزرگ برای نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

در ادامه این دیدار سربازان حاضر در جلسه مسائل و مشکلات خود را به صورت پرسش و پاسخ با مسئولین دانشگاه در میان گذاشته و از سخنان کارشناس مسائل دینی بهره‌مند شدند.

در پایان این مراسم از تعدادی از سربازان اهل تسنن و مسیحی با اهدای هدایا تجلیل بعمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار سیاست