راهکار اساسی برای کاهش بحران ها توسعه فرهنگ پیشگیری است

یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از معضلات اصلی جامعه نبود فرهنگ پیشگیری و عدم هزینه کرد در این زمینه است این در حالی است که این هزینه نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود.

به گزارش ایرنا، کیامرث حاجی زاده روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: مصوبات شورای بحران در استان لازم الاجراست و همه مدیران باید تابع این امر باشند.

وی افزود: وجود اردوگا های اسکان ضروری در نقاط مختلف استان برای شرایط  بحرانی همچون سیل، زلزله و  حوادث غیر مترقبه دیگر ضرورت دارد.

معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سالن هایی در سال های گذشته برای این امر اختصاص داده شده اند اما استفاده نشده یا قفل بر در آن ها زده شده که به زودی به  اردوگاه های اسکان ضروری مبدل می شوند.

حاجی زاده ابراز داشت: پایگاه امدادی جوخانه در محور کوهستانی مواصلاتی یاسوج - چرام در دستور کار قرار گرفته و در حال راه اندازی است.

وی بیان کرد: تمامی دستگاه های خدمات رسان و عضو ستاد بحران آمادگی لازم برای پیشگیری از خسارت های احتمالی بارش های سه ماه پیش رو را داشته باشند.

معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نقش رسانه ها در اطلاع رسانی به موقع به مردم برای کاهش آسیب ها در بحران های گوناگون بسیار مهم است.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در خصوص ساخت و ساز های غیر اصولی شهرداری ها و سازمان های نظام مهندسی با تلاش جدی از احداث ساختمان هایی که بدون نظارت ساخته می شوند جلوگیری کنند .

محمد محمدی با اشاره به بحث بیمه ها نیز، افزود: انتظار هست هم استانی ها خیلی جدی بحث بیمه ها را دنبال کنند و محصولات کشاورزی ، ساختمان های مسکونی و تجاری را بیمه کنند تا در صورت بروز حوداث  این خسارت ها جبران شود.

وی تاکید کرد: دولت در ۲ بخش بازسازی و تعمیر در یک سال اخیر ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون سود به خسارت های ناشی از زلزله و سیل به ساختمان ها  پرداخت کرده است.

محمدی ابراز داشت: از بیمه ها نیز توقع و انتظار وجود دارد که زیر پرداخت تعهدات شانه خالی نکنند و خسارات مردم را پرداخت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها