یکهزار تست تشخیص سریع کرونا در مرز میرجاوه و سراوان انجام شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: بیش‌از یکهزار تست تشخیص سریع ویروس کرونا در گذرگاه‌های مرزی رسمی و غیر رسمی در مرز میرجاوه و سراوان با کشور پاکستان انجام شده است.

دکتر سید مهدی طباطبایی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از میان افراد غربالگری شده پنج نفر مثبت کرونا شناسایی و اقدامات لازم بهداشتی انجام شد.
وی ادامه داد: در گذرگاه‌های غیر رسمی مرز سراون نیز ۱۰۱ تست تشخیص سریع از سرنشینان خودروهای سوخت کش اخذ که یک مورد مثبت شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: هم‌اینک در مرز مشترک سیستان و بلوچستان با پاکستان در میرجاوه پایگاه سلامت این دانشگاه مستقر است.

وی افزود: تمامی افراد در بدو ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران بر اساس نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌ها مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

طباطبایی با اشاره به غربالگری متعادان متجاهر در زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان گفت: در طرح جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر در آذر از تعداد ۳۲۰ نفر متکدی و معتاد متجاهر، تست سریع تشخیص کرونا ویروس انجام که ۶ مورد مثبت شناسایی شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها