بنیاد برکت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

بجنورد- ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی گفت: این نهاد چهار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰ طرح پژوهشی و کارآفرین استان در ۹ ماه امسال اعطا کرد.

جواد عبدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح های پژوهشی و کارآفرین بیشتر در حوزه خدماتی و فنی بوده است که از این تعداد ۶ طرح پژوهشی مربوط به مرکز رشد شهرستان بجنورد و چهار طرح دیگر نیز در اسفراین بوده است. 

وی افزود: از شاخص ترین این طرح ها که تسهیلات دریافت کردند، طرح مربوط به تولید آهن اسفنجی در اسفراین است که در صنایع مختلف کاربرد دارد.

عبدی هوشمندی سازی ادوات الکترونیکی راهنمایی و رانندگی را از دیگر از طرحهای پژوهشی دانست و خاطرنشان کرد: این تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به هر یک از طرحهای پژوهشی و کارآفرین متقاضی تسهیلات با همکاری پارک علم و فناوری استان با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه برخی از طرح های پژوهشی برای دریافت تسهیلات در مرحله معرفی به بانک هستند، تصریح کرد: این نهاد برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام بر می دارد.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شمار شرکت های فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =