وضعیت بارندگی کهگیلویه و بویراحمد در یک ماه اخیر مطلوب نبوده است

یاسوج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت بارندگی در یک ماه اخیر مطلوب نبوده و در مقایسه با استان های دیگر کشور ایده آل نبوده است.

رضا کاکاوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:به لحاظ بارشی در سال زراعی جاری در مجموع این استان دچار نوسانات بسیار بوده است.

وی افزود: ۵۰ روز نخست سال زراعی جاری بارشی در استان وجود نداشت و از اواخر آبان ماه بارش ها آغاز شد.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اواخر آذر ماه بارش های خوبی را استان تجربه کرد و در سطح کشور رتبه نخست بارش ها را تا پایان آذر ماه این استان به خود اختصاص داده بود.

کاکاوند ابراز داشت: هم اینک وضعیت بارندگی در یک ماه اخیر نسبت به سایر استان های کشور مطلوب نبوده و در مجموع جایگاه ویژه ای از لحاظ بارندگی ها نداریم.

وی ادامه داد: میانگین بارش ها در کل استان ۳۵۶ میلی متر بوده و نسبت به بلند مدت افزایش ۵۳ میلیمتری داشته ایم.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در مجموع نسبت به سال گذشته میزان بارندگی ها در استان افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

کاکاوند عنوان کرد: موج بارشی جدیدی با پیش بینی بارش ۱۰ تا ۲۰ میلیمتری در روز جمعه وارد استان خواهد شد که مدت فعالیت آن تا صبح روز شنبه خواهد بود.

وی تاکید کرد: تاریخ ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه جاری سامانه دیگری و همچنین در اواخر بهمن موج جدید بارشی در استان مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: پیش بینی بلند مدت سه ماهه تا اردیبهشت ماه جاری بارش ها به ویژه در مناطق جنوب غرب نرمال خواهد بود.

میانگین بلند مدت سالیانه بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد ۵۷۶.۵ میلیمتراست. 

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها