تشدید بازرسی های نظارتی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی 

کیش-ایرنا- ۲ هزار و ۶۲۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و اماکن عمومی توسط بازرسان مرکز توسعه سلامت کیش در دی‌ماه مورد بازدید و بررسی قرار گرفتند.

 رئیس مرکز توسعه سلامت کیش  امروز با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح " سردار شهید حاج قاسم سلیمانی " و درجهت مبارزه با کرونا، همه روزه توسط تیم‌های نظارتی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن مختلف و ... بازدید می کنند. 
وی افزود: درصورت مشاهده تخلف از جمله عدم توجه به آموزش‌های ارائه شده و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، مراکز متخلف، پلمپ می شوند، که در این راستا ۳ مرکز متخلف به دادگاه معرفی و یک مورد تعطیل شد.
وی خاطرنشان کرد: با مشارکت حداکثری مردم و فرهنگ سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، اجرای این طرح منجر به کنترل هر چه بیشتر گسترش شیوع بیماری کرونا میان اقشار مختلف جامعه خواهد شد.
رضانیا افزود: انجام ۲۰۷مورد کلرسنجی و ۶ مورد نمونه برداری از مواد غذائی، صدور ۸۱۵کارت بهداشتی ،۲۹مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از منابع آب آشامیدنی،۶مورد بازدید از مدارس ،۱۶ مورد نمونه برداری از نان به منظور بررسی وجود جوش شیرین،صدور صلاحیت بهداشتی ۳۵مورد ،و ۱۱۴۱ مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل از جمله مهمترین اقدامات بهداشت محیط در دی ماه امسال بوده است.
وی به معدوم کردن یک هزار و ۴۰۹ کیلو گرم مواد غذائی تاریخ گذشته و فاسد در دی ماه اشاره کرد و گفت :تشدید بازرسی ها بر اجرای پروتکل های بهداشتی همچنان با قدرت ادامه دارد.
گفتنی است، واحد بهداشت محیط در دیماه به ۴۷ مورد شکایت رسیدگی کرده است و شماره تلفن ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ و سامانه ۱۹۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی درباره مسایل و مشکلات بهداشتی در این منطقه است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها