مرگ یک نفر در کالیفرنیا بر اثر تزریق واکسن آمریکایی

تهران - ایرنا - پلیس ایالت کالیفرنیا آمریکا اعلام کرد که یک فرد مقیم در این ایالت به دنبال تزریق واکسن کرونا جان باخت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: این فرد که تست کرونای او در دسامبر گذشته مثبت شده بود چند ساعت بعد از تزریق واکسن کرونا جان خود را از دست داد.

پلیس شهر پلاسر در ایالت کالیفرنیا اعلام کرد چند سازمان محلی، ایالتی و فدرال در حال تحقیقات  درباره علت مرگ این بیمار هستند و گزارش ها در این زمینه هنوز کامل نیست و منتظر نتایج تحقیقات هستیم.  

فاکس نیوز نوشت هنوز معلوم نیست که این فرد کدام یک از واکسن های ساخت شرکت های آمریکایی مدرنا یا فایزر را دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش برخی از افراد به واکسن کووید-۱۹ حساسیت نشان داده اند هر چند که حساسیت شدید به واکسن به ندرت رخ داده است.

هفته گذشته یک پزشک ایمنی شناس در کالیفرنیا به دنبال حساسیت نشان دادن کمتر از ۱۰ نفر از کسانی که واکسن را دریافت کرده بودند توصیه به عنوان اقدامی احتیاطی تزریق واکسن مدرنا را متوقف کنند.

وزارت بهداشت کالیفرنیا اعلام کرده در حالی که هیچ واکسن یا پروسه پزشکی بدون  خطر نیست ریسک واکنش بسیار شدید بسیار پایین است.

 براساس گزارش این مرکز واکسن ها عوارض جانبی محدودی همچون احساس خستگی، سردرد، سرماخوردگی و تب دارند اما اینها نشانه های عادی پادتن سازی در بدن است و باید ظرف چند روز برطرف شوند.

براساس گزارش فاکس نیوز در آمریکا تا روز شنبه ۴۱ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۵۵۰ دوز واکسن توزیع شده و ۲۰ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۹۰ نفر در سراسر این کشور واکسینه شده اند. در کالیفرنیا تقریبا ۵ میلیون دوز واکسن توزیع شده و تا کنون دو میلیون و هشت هزار و ۲۲۰ نفر واکسینه شده اند.

به رغم این که واکنش های شدید به واکسن های تزریق شده به ندرت بروز کرده بیماری کووید-۱۹ همچنان کالیفرنیا و سراسر جهان را مورد تاخت و تاز قرار داده است.

بر اساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا به طور متوسط در ماه گذشته روزانه ۴۲۳ نفر فقط در کالیفرنیا جان باخته انند و این ایالت ازنظر شمار جان باختگان (۳۶ هزار و ۳۶۲ نفر) رکورد زده و از زمان شیوع ویروس بیش از سه میلیون نفر مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =