امام جمعه سمنان: مسئولان با عملگرایی امید مردم را زنده نگهدارند

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به اهمیت امیدآفرینی بین مردم در حفظ انقلاب اسلامی گفت: مسئولان اگر به وظیفه خود به درستی عمل کنند، مردم امیدوار می‌شوند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در نشست برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه فجر استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، با تاکید بر مردمی بودن برنامه‌های این دهه ابراز داشت: مسوولان مردم را با عمل خود به انقلاب امیدوار کنند و بسیار زیباست اگر اجرای برنامه‌ها با نیرو و هزینه‌های مردمی برگزار شود.

وی با تاکید بر اهمیت برنامه های عشایری و روستایی افزود: همه روستاهای استان سمنان شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند و نباید مورد غفلت و فراموشی قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تاکید بر اهمیت معرفی فجرآفرینان به مردم ابراز داشت: البته تعداد فجرآفرینان زیاد است و زن و مرد و کودک همه فجرآفرین بودند، اما مهمترین آن است که شهدا، به ویژه شهدای انقلاب اسلامی را فراموش نکنید.

آیت‌الله شاهچراغی با تاکید بر اهمیت دهه فجر برای مردم گفت: سعی بر این باشد که همه برنامه‌های در نظر گرفته شده، چه به صورت مجازی چه حقیقی، اجرا شود و هر چقدر برای بزرگداشت این دهه هزینه شود و به آن و بها داده شد، باز هم کم است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران بسیاری از آیات و روایات قرآنی را تفسیر کرد و تفسیر بسیاری از آیات و روایات را می‌توان در تاریح انقلاب شاهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان حدیثی از امام سجاد (ع) گفت: مومن با نور خدا می‌بیند و با توفیق الهی صحبت می‌کند و امام خمینی(ره) مصداق این حدیث است.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) سه هدف عمده داشت گفت: هدف نخست اینکه ملت ایران را از استبداد نجات دهد، دوم اینکه مسلمانان را از استکبار خارجی نجات دهد و سوم زمینه برای ظهور حضرت مهدی (عج) آماده شود.

وی با بیان اینکه حفظ انقلاب از اوجب واجبات است گفت: امام راحل کارش را به درستی انجام داد و اکنون ما باید بعد از ۴۰ سال انقلاب را حفظ کنیم و حفظ انقلاب از خود انقلاب مهم‌تر است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اهمیت حمایت از مقام معظم رهبری بیان کرد: حمایت از مقام معظم رهبری گام مهمی در حفظ انقلاب است و البته ولایتمداری فقط شعار نیست و در عمل باید باشد.

به گزارش ایرنا، ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی از ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن اسلامی آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =