طرح شهید سلیمانی کمک حال مردم برای کاهش کرونا در البرز شد

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز با تاکید دوباره بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی توسط مردم گفت : اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بیماریابی و کاهش انتقال کرونا نقطه قوتی برای مهار موج سوم این ویروس در استان بوده است.

دکتر علیرضا سلیمانی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: در اجرای این طرح که با کمک نیروهای بسیجی و گروه های آموزش دیده از آذر ماه سال جاری اجرایی شده ، گام موثری در شناسایی بیماران و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در محله های مختلف استان برداشته شده است.

وی در عین حال وضعیت استان را به لحاظ کرونا شکننده و نگران کننده توصیف کرد و گفت : نباید کاهش ابتلا و مرگ و میر کرونایی به عادی انگاری وضعیت توسط مردم ختم شود چرا که اگر موج بعدی شروع شود به مراتب خطرناکتر از گذشته خواهد بود.

سلیمانی گفت : اکنون شرایط به گونه ای  است که بستری ها از سه هفته پیش سیر نزولی ندارد و  بین  ۳۰ تا ۴۰  بیمار کووید ۱۹ در البرز بالا و  پایین می شود؛  برخی روزها  شمار کل بستری شدگان به ۳۰۰ نفر می رسد  و برخی روزها کمتر که این وضعیت نگران کننده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز بیان داشت:  ثابت ماندن وضعیت جای نگرانی دارد و اگر مردم پروتکل ها را رعایت نکنند شاهد خیز موج بعدی خواهیم بود و  از وضعیت آبی و زرد به نارنجی و قرمز خواهیم رسید.

وی در خصوص سن ابتلا به کرونا در استان البرز گفت :  تاکنون سن ابتلا به کرونا در البرز کاهش  نیافته اما در استان های تهران و اصفهان بین پنج تا ۱۷ سال ۱۲ درصد افزایش داشته که نگران کننده است.

سیلمانی تاکید کرد که  مردم ماسک را کنار نگذارند و در مکان های  شلوغ حضور پیدا نکنند به خصوص افراد جوان و زیر سن ۲۰ سال اگر مبتلا باشند خطر انتقال به دیگران بیشتر می شود.

وی افزود: افرادی به صورت خفیف به کرونا مبتلا می شوند و خطر انتقال در آنان بیشتر است که باید مراقب بود و کوچکترین علائم زیر رصد پزشکی قرار گیرد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز به مردم و کارکنان ادارات توصیه کرد که در جمع های اداری ، گروهی و نظیر آن از یکدیگر پذیرایی انجام نشود و افراد همزمان در کنار هم و روبرروی هم قرار نگیرند.

وی با اشاره به حضور دانش آموزان در مدارس گفت: در این زمینه تصمیم اختیاری است ضمن آنکه والدین دانش آموزان باید از وضعیت بهداشی مدارس اطمینان حاصل کنند.

سلیمانی به ادارات و دستگاه های اجرایی توصیه کرد که غربالگری کارکنان را در اولویت قرار دهند و الزامات بهداشتی در این مکان ها باید به خوبی رعایت شود.

همچنین سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز از دستگاه های اجرایی و شهرداری ها خواست تا اقدامات لازم  با رعایت اصول بهداشتی برای ساماندهی کارتن خواب ها و بی خانمان ها به عمل آورند. 
وی در خصوص وضعیت  چهار زندان مستقر در استان البرز گفت : اقدامات کنترلی به لحاظ پیشگیری از کرونا در این مکان ها خوب پیش می رود و بیماری یابی با دقت انجام می شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز تاکید کرد که اگر بخواهیم کرونا را مهار کنیم باید بیماریابی در خانواده ها و جامعه به خوبی انجام شود و رعایت پروتکل ها در اولویت قرار گیرد.

وی بیان داشت : اکنون حدود ۲۹۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های البرز بستری هستند که حدود ۸۰ نفر آنان در بخش آی سی یو  تحت مراقبت ویژه درمانی قرار دارند.

کووید۱۹ تاکنون سبب بستری شدن حدود۲۹ هزار و ۷۵۰  البرزی در بیمارستان ها  و مرگ ۲ هزارو۶۴۵ نفر شده است.

از مجموع هفت شهرستان البرز اکنون چهار شهرستان آبی و مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =