سلاح‌های هیات تیراندازی خراسان شمالی فرسوده و قدیمی است

بجنورد- ایرنا- رییس هیات تیراندازی تیراندازی با تپانچه خراسان شمالی گفت: سلاح‌های این هیات ورزشی در استان فرسوده و قدیمی است بگونه‌ای که برای حضور در لیگ برتر نیازمند تجهیزات ویژه این رشته آموزشی به‌روز هستیم.

آرمان ریحانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگرچه برخی فشنگ ها و ساچمه های تیراندازی در داخل کشور تولید می شود اما، اکنون تعمیر بسیاری از سلاح ها بدلیل وارداتی بودن قطعات آن همچنان معطل مانده است.

وی با اشاره به وجود ۲۰ هزار مجوز سلاح تپانچه ای و بادی در خراسان شمالی افزود: هم اکنون بسیاری از سلاح های تیراندازی در استان که هر کدام بین ۲۰ میلیون ریال تا ۴۰۰ میلیون ریال ارزش دارد بدون استفاده مانده است و خاک می خورد که این هیات ورزشی در نظر دارد از این ظرفیت استان برای همگانی کردن رشته تیراندازی استفاده کند.

ریحانی با اشاره به فعال بودن این رشته ورزشی در شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان، یادآور شد: جدای از فعالیت تیراندازی سالن های ورزشی زیر نظر نهادهای مختلف هم اکنون ۲ سالن سربسته اختصاصی تیراندازی در شهرستان های بجنورد و اسفراین زیر نظر این هیات ورزشی فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا در حال حاظر کمتر از ۵۰ نفر به شکل ساماندهی شده در این رشته ورزشی فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: تا پیش از شیوع کرونا و محدودیت های ایجاد شده دست کم ۴۰۰ نفر آقا و خانم زیر نظر نظر هیات تیراندازی استان فعالیت داشتند.

وی با اشاره صعود این هیات به لیگ برتر در سال های ۹۱ و ۹۲ افزود: این هیات ورزشی از سال ۸۷ شروع بکار کرد و با پیگیری های و فعالیت های هدفمند ورزشکاران تیراندازی در سال ۹۱ و ۹۲ به لیگ برتر صعود کرد ولی بدلیل عدم حمایت برخی از مسوولان ورزشی و بدهی های این هیات مجبور به فروش سهمیه حضور خود در لیگ برتر شدیم.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha