لیگ تندرستی ایران در کرمان آغاز به کار کرد

کرمان - ایرنا - سرپرست هیات ورزش همگانی استان کرمان گفت: نخستین لیگ تندرستی ایران، در حوزه ورزش‌های همگانی و با هدف ایجاد تحرک در میان مردم در کرمان آغاز به کار کرد.

ناصر گل محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین لیگ تندرستی ایران با مشارکت تمامی استان‌های کشور از روز چهارم بهمن‌ماه سال جاری آغاز شده و تا بیست و نهم ادامه دارد.

وی افزود: هدف از برگزاری لیگ تندرستی آگاهی بخشی، پیشگیری از کم تحرکی و افزایش فعالیت جسمانی اقشار مختلف جامعه و معرفی هرچه بیشتر رویکرد جدید حاکم بر فدراسیون ورزش‌های همگانی و بهره‌گیری از پروتکل‌های علمی اعلام شد.

سرپرست هیات ورزش همگانی استان کرمان در مورد رتبه بندی برگزاری لیگ گفت: استان‌ها در یک جدول ٣٢ تیمی با هم رقابت می کنند و در پایان لیگ براساس میزان مشارکت جمعیت هر استان امتیاز و رتبه آن مشخص می‌شود و استان‌هایی که در لیگ امسال رتبه نخست تا شانزدهم را کسب کنند به لیگ برتر صعود خواهند کرد.

وی با بیان اینکه رتبه های بعدی سایر استان‌ها باید در لیگ دسته یک حضور یابند ادامه داد: لیگ برتر با مکانیزمی متفاوت، بسیار جذاب و با تغییرات عمده برگزار می شود ضمن اینکه جذب اسپانسر، پخش تلویزیونی و طراحی متفاوت نحوه برگزاری از ویژگی های لیگ برتر سال آینده است.

گل محمدی بیان داشت: افراد بالای ۱۰ سال در این لیگ پس از ثبت نام در سایت ایران تندرستی به آدرس irantandorosti.ir روزانه نسبت به ارسال فیلم ۳۰ ثانیه از حرکات ورزشی در سامانه اقدام می کنند.

وی افزود: در پایان از استان‌ها و شهرستان‌های برتر تقدیر ویژه می شود و همچنین ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به افرادی که بیشترین مشارکت داشته باشند و به چهار نفر در پایان هر هفته هر نفر پنج میلیون ریال به قید قرعه اهدا می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها