۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84196803
۰ نفر

برچسب‌ها

سناتور روس: نارضایتی مردم آمریکا افزایش می یابد

مسکو – ایرنا- رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنای روسیه) اعلام کرد که مردم آمریکا از جو بایدن رئیس جمهوری جدید این کشور دلسرد می شوند و این ناامیدی روز به روز افزایش خواهد یافت.

الکسی پوشکوف ، عضو شورای فدراسیون روسیه روز یکشنبه در کانال تلگرام نوشت که با گذشت زمان ، آمریکایی ها از دولت جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا ناامیدتر می شوند. 

«آلکسی پوشکوف» تصریح کرد : باتوجه به وضعیت کنونی آمریکا، مردم این کشور از دولت جو بایدن ناامید می شوند و تفرقه و دودستگی در جامعه آمریکا عمیق تر خواهد شد. 

وی افزود: بایدن در شرایطی به قدرت رسید که انتظارات نیمی از مردم آمریکا برآورده نشده بود و بیش از نصف مردم این کشور نیز مخالف ریاست جمهوری وی بودند.

مقام پارلمانی روس خاطر نشان کرد: این دو عامل می تواند مانند کاتالیزور باعث بروز حوادث بسیار بزرگ در جامعه آمریکا شود. 

روابط روسیه و آمریکا بشدت تیره است و واشنگتن از سال ۲۰۱۴ بیش از ۹۰ بسته تحریمی در مورد مسکو و صدها شهروند و شرکت های روسی وضع کرده است. 

موج جدید تنش در روابط روسیه و آمریکا اخیرا با حمایت واشنگتن از اعتراضات در روسیه بخاطر دستگیری الکسی ناوالنی منتقد اصلی دولت این کشور بروز کرده است.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در این رابطه اعلام کرد:دیپلمات های آمریکایی به دلیل انتشار مطالبی درباره اعتراضات غیرقانونی در شهرهای این کشور به این وزارت خانه احضار می شوند.

به گزارش ایرنا ماریا زاخاروا شنبه شب به طور مستقیم از کانال  یوتیوب گفت: وزارت خارجه روسیه پس از انتشار محل های اعتراضات غیرقانونی در شهرهای روسیه از سوی دیپلمات های آمریکایی آنها را به وزارت خارجه احضار می کند.

 سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت : «دیپلمات های آمریکایی به وزارت امور خارجه احضار می شوند تا بگویند چگونه اطلاعات منتشر شده توسط آنها به ذهنشان خطور کرده است.»

وی تأکید کرد: کارمندان سفارت آمریکا نه تنها نقشه ای از مسیرهای اقدامات غیرقانونی را انتشار دادند، بلکه عبارت «ورود به کرملین» را نیز منتشر کرده اند.

زاخاروا تصریح کرد:« این اقدام به طور کلی فراتر از هر چارچوبی است. این چیست؟ آیا این انگیزه است، آیا یک تماس است، آیا یک دستورالعمل است ، آیا یک تحریک است؟» "

پیش از این، وزارت خارجه روسیه سفارت آمریکا در مسکو را به مداخله در امور داخلی این کشور و تشویق به اقدامات غیرقانونی متهم کرده بود.

سفارت آمریکا در روسیه روز جمعه در سایت اینترنتی خود مکان و زمان برگزاری تظاهرات غیرقانونی در ۲۰ شهر روسیه را منتشر کرد و در کنار آن از شهروندان آمریکا خواست تا از حضور در این گونه برنامه ها بپرهیزند.

هزاران نفر از هواداران الکسی ناوالنی روز شنبه در چندین شهر روسیه اقدام به برپایی تظاهرات کرده و خواستار آزادی او شدند.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک تعدادی زیادی از شرکت کنندگان در تظاهرات غیرقانونی در میدان پوشکینسکایا در مرکز مسکو دستگیر شدند. براساس این گزارش افرادی که چهره خود را به طور کامل پوشانده اند توسط ماموران پلیس بازداشت شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار جهان