هوای اراک برای گروه‌های سنی حساس ناسالم است

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: کیفیت هوای اراک روز یکشنبه برای گروه های سنی حساس در شرایط ناسالم است.

«علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه) در شرایط سالم قرار داشت.

وی بیان کرد: اما از ساعت ۱۰ صبح آلاینده های هوا در حال افزایش است و شاخص آن به ۱۱۶ رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه های سنی حساس است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: آلاینده اصلی ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون است.

محرابیان توصیه کرد: انتظار است گروه‌های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان از تردد در فضای باز بپرهیزند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۵ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به ۶ دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقیسم می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =