صالحی‌امیری: اولویت اول ورزش توسعه انسانی و فرهنگی است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک، گفت: اولویت اول ورزش از منظر من، توسعه انسانی و فرهنگی است.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» روز یکشنبه در آغاز مجمع عمومی کمیته ملی المپیک با قدردانی از مدیران ورزشی به نماد جام ارجان در بازی‌های المپیک توکیو اشاره کرد و اظهار داشت: نقطه آغاز ورزش قهرمانی و همگانی در ایران بود و ما می‌توانیم با احیا این جام، نماد فرهنگ و ورزش ایران را به شیوه دیگر به جهان معرفی کنیم.

جام ارجان که قدمت آن به هزاره چهارم قبل از میلاد می‌رسد در یکی از مقبره‌های پادشاهان ایرانی پیدا شده است. این جام دارای ۵ حلقه است و هر یک از حلقه‌های آن نمادی از هنر و سنت ایرانی است و ابعاد آن ۴۳ سانتیمتر قطر و ۸.۵ میلیمتر ضخامت دارد.  ارجان نام باستانی شهرستان بهبهان در استان خوزستان است. این شهر باستانی متعلق به تمدن دوره عیلامی و دوران میانی در ایران و در مرز خوزستان و فارس قرار داشته است.

وی از قهرمانان،  مربیان و تمام اعضای کادر فنی که در شرایط کرونایی به مسیر خود ادامه داده و رییسان فدراسیون‌ها نیز که این مسیر را برای توسعه ورزش فراهم کردند، تشکر و قدردانی کرد.

رییس کمیته ملی المپیک عنوان داشت: مشکلات امروز ورزش ما چیست؟ برخی معتقدند که مشکل ورزش ما مالی است و برخی تجهیزات و زیر ساخت‌ها را موضوع اصلی می‌دانند.  برخی نیز برگزاری اردوها در شرایط کرونایی و مدیریت را مساله اصلی ورزش می‌دانند.

صالحی‌امیری افزود: اما من فقدان نخست را الگوی توسعه دانسته و مساله اول توسعه در ورزش را توسعه انسانی می‌دانم. انسان توسعه یافته دارای سواد تغییر می‌شود. موضوع اول ورزش، انسان‌های توسعه یافته در ورزش هستند و ما از این منظر فرهنگ را جوهر انسانی می‌دانیم. اولویت اول ورزش توسعه انسانی و توسعه فرهنگی است.

سومین دوره مجمع عمومی در دوره ریاست سیدرضا صالحی امیری روز یکشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان و اعضای مجمع در آکادمی ملی المپیک آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار ورزش