هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است

تبریز - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز در شبانه روز گذشته بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۰۴ است که این وضعیت برای گروه های حساس ناسالم محسوب می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این اداره کل به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان توصیه کرد: در شهر تبریز از فعالیت طولانی و سنگین و ورزش کردن در محیط‌های باز خودداری کنند.  

هشت ایستگاه پایش کیفی هوا در تبریز مستقر است که بر اساس داده ها، ایستگاه های حکیم نظامی، باغشمال، هتل مرمر، میدان نماز و میدان آذربایجان ناسالم برای گروه های حساس بوده و ایستگاه های آبرسان و بهداشت قابل قبول و ایستگاه پاک هستند.

اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز پیش بینی کرد: با تداوم پایداری جوی، غلظت آلاینده ها از امروز در تبریز افزایش خواهد یافت.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و همچنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌های سنی محسوب می‌شود و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها