تمرکز بر پویایی و تاثیرگذاری مدرسه پیش‌نیاز پرورش نسلی انقلابی است

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمرکز بر پویایی و تاثیرگذاری مدرسه پیش نیاز پرورش نسلی انقلابی است.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز یکشنبه در جمع دانش آموزان منتخب دهمین دوره مجلس شورای دانش آموزی افزود: گردانندگان دنیای امروز دانش آموزان دیروز هستند و سنگ بنای تمام رویدادهای مهم در کلاس درس و در آموزش و پرورش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته در زمینه پرورش نیروی انسانی بسیار سرمایه گذاری کرده اند، اظهار داشت: اگر یک کشور منابع داشته باشد اما منابع انسانی متخصص و کارا نداشته باشد منابع ملی اش به تاراج و هدر می رود لذا در آموزش و پرورش باید تلاش کنیم همه تمرکز بر پویایی و تاثیرگذاری مدرسه باشد تا همراه، همگام و هم راستا برای توانمندسازی نیروی انسانی اقدامات موثری صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای تحقق عدالت آموزشی باید به مجموعه آموزش و پرورش نگاهی همه جانبه داشته باشیم، عدالت آموزشی یعنی همه امکانات، فضاهای آموزشی و تجهیزات در همه مناطق یکسان باشد و مهمتر از همه نیروی انسانی و معلم است که هر چه معلم ما به روز تر و توانمندتر باشد، کلاس درس بهتر مدیریت می شود و دانش آموزان آگاه تری خواهیم داشت.

اسکندری نسب گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیار به جوانان و آموزش و پرورش اشاره شده و هر کاری که با مطالعه و تحقیق همراه باشد ماندگاری و کارایی آن بیشتر می شود، مهم این است انسان در جایی که قرار می گیرد اثرگذار باشد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جوانان و نوجوانان گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید برای تحقق همه اهداف ایمان به خدا و روحیه انقلابی داشته باشیم، دانش آموزان کوشا در مدارس همه فعالیت های پرورشی و فرهنگی را با علاقه انجام می دهند، همان دانش آموزانی که از همین مدارس راهی جبهه شدند که امروز خاطره حماسه سازی شان ماندگار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن گرامیداشت یاد همه شهدا به ویژه شهدای معلم و دانش آموز گفت: بعد از سپاه بیشترین آمار حضور در جبهه از مجموعه آموزش و پرورش بود، ۳۶ هزار دانش آموز شهید و پنج هزار معلم شهید در کشور گویای این واقعیت است.

اسکندری نسب گفت: اگر به مدرسه توجه شود آمار زندانیان و بزهکاران کم می شود و شاهد خروجی بهتری از آموزش و پرورش هستیم، دانش آموزانی پویا، متعهد، باایمان و با روحیه ای انقلابی که سربلندی کشور را رقم می زنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها