پیکر جانباز دفاع مقدس در بجنورد تشییع شد

بجنورد- ایرنا- پیکر شهید «بیگ‌مراد بهادری»، جانباز راز و جرگلانی دوران دفاع مقدس، روز یکشنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بجنورد به صورت خودروی تشییع شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در حاشیه آیین تشییع این جانباز شهید به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهید بهادری از ترکمنان اهل سنت متولد سال ۱۳۴۲ بود که در سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی خندق به فیض جانبازی نائل آمد و عصر دیروز بر اثر عوارض ناشی از جراحات شیمیایی به همرزمان شهید خود پیوست.

سیدعابس حسینی افزود: این شهید گرانقدر توسط ارتش در زمان خدمت سربازی به جبهه اعزام شد که در تاریخ ۲۹ مردادماه ۱۳۶۴ از ناحیه سر و پشت مجروح شد و میزان جانبازی وی ۷۰ درصد تعیین شده بود.

وی گفت: از شهید بهادری۶ فرزند دختر و پسر به یادگار مانده است.

مراسم تشییع پیکر این شهید صبح امروز بر اساس شیوه‌نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرایط خاص بجنورد به صورت خودروی از محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تا خروجی شهر بجنورد تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهش روستای «مزارلق» در بخش جرگلان شهرستان مرزی راز و جرگلان انتقال یافت.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید و ۶ هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده است و در دوران دفاع مقدس ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha