۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1483
کد خبر: 84196493
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران در لیبی استوارنامه خود را تقدیم فائز السراج کرد 

تهران - ایرنا - سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در لیبی استوارنامه خود را تقدیم فائز السراج رییس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی این کشور کرد .

به گزارش ایرنا محمدرضا رئوف شیبانی که به عنوان سفیر فوق العاده (اکردیته ) جمهوری اسلامی ایران در لیبی منصوب شده است روز شنبه استوار نامه خود را تقدیم فائز السراج رییس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی کرد .

در این مراسم که سفرای جدید کشورهای بوسنی هرزگووین ، کره شمالی و رواندا هم حضور داشتند ، حاضرین بر لزوم توسعه روابط میان کشورهای متبوع و دولت وفاق ملی لیبی را اعلام و از تلاش برای تحقق صلح و آرامش در این کشور حمایت کردند.

این گزارش می افزاید : فائز السراج هم در این ملاقات ضمن تشکر از حضور سفرای جدید کشورهای یاد شده اعلام کرد که دولت این کشور بر پیمودن مسیر دمکراتیک و تلاش برای تحقق امنیت و ثبات در کشور تاکید دارد.

محمدرضا رئوف شیبانی سفیر اکردیته ایران در لیبی دی ماه سال ۱۳۹۸ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران راهی تونس شد.

دیدار شیبانی با وزیر خارجه لیبی

محمد سیاله وزیر امور خارجه لیبی در دیدار سفیر ایران با اشاره به عمیق بودن رابطه تاریخی ، برادرانه و اسلامی بین لیبی و ایران بر اهمیت توسعه روابط و افزایش دیدارهای دو جانبه تاکید کرد.

وزارت امور خارجه دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه ای اعلام کرد  که در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خرسندی نسبت به آغاز فعالیت در لیبی ، بر لزوم توسعه روابط و دیدارهای دو جانبه با هدف توسعه روابط اقتصادی به صورت عام و همکاری میان اتاق های بازرگانی و بازرگانان دو کشور به صورت خاص و همچنین مشورت و هماهنگی در مجامع جهانی تاکید کرد .

این گزارش می افزاید : شیبانی تاکید کرد که تمامی تلاش خود را برای بازگرداندن روابط به مسیر طبیعی و افزایش دیدارها و برگزاری نشست کمیته مشترک دو کشور به عمل خواهد آورد .

سفیر ایران همچنین آمادگی تهران برای تقدیم هر گونه کمک به دولت وفاق ملی لیبی برای حل بحران و بازگرداندن ثبات و امنیت و رشد و توسعه به این کشور را اعلام کرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جهان