شاخص بورس خراسان ۲۸۸ واحد افت کرد

مشهد- ایرنا- مدیر بورس و اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: شاخص کل قیمت بورس در این ۲ استان طی دی ماه امسال نسبت به ماه قبل از آن ۲۸۸ هزار و ۴۰۶ واحد کاهش یافت.

حسین خدادوست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی آذر ماه امسال شاخص کل قیمت بورس یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۱۲۴ واحد بود در حالی این شاخص در دی ماه به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۷۱۸ واحد رسید.

وی ادامه داد: در دی ماه امسال یک میلیون و ۹۷۰ هزار سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال در بورس استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی معامله شد به طوری که متوسط ارزش خرید و فروش روزانه هر سهم یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون و ۹۰۴ هزار ریال بود.

مدیر بورس و اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: آمارها حاکی از کاهش معاملات بورس این دو استان در دی ماه نسبت به آذر ماه امسال است به طوری که در آذر ماه سه میلیون و ۲۵۷ هزار سهم به ارزش ۳۵ هزار ۷۸۹ میلیارد ریال معامله شده بود.

وی افزود: حداکثر ۲۵ درصد از معاملات ایستگاه‌های معاملاتی در بازار بورس این دو استان قابلیت گزارش‌گیری و تفکیک دارد، معاملاتی که از طریق بورس خراسان گزارش‌گیری و ثبت می‌شود معاملات غیرآنلاین و حقوقی است که از طریق ایستگاه‌های معاملاتی انجام می شود.

خدادوست ادامه داد: در دی ماه امسال ۲۳۸ ایستگاه معاملاتی مربوط به کارگزاریها در بورس استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی ثبت شده‌اند و باقی معاملات به صورت آنلاین انجام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha