مدیران قزوین، پیگیر حل مشکل قطعی آب روستای لات هستند

قزوین – ایرنا - شرکت آب و فاضلاب استان قزوین اعلام کرد: قطعی آب روستای لات قزوین ناشی از عملکرد دستگاه‌ها نیست ولی مدیران استان با جدیت پیگیر حل این مشکل هستند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای در پی قطعی آب آشامیدنی روستای لات (احمد آباد) در منطقه الموت غربی شهرستان قزوین اعلام کرد: طی سال‌های گذشته، طرح آبرسانی به روستای مذکور از سرچشمه‌هایی در فاصله ۱۰ کیلومتری روستا و در یک منطقه صعب العبور کوهستانی انجام شده است.

حوزه آبریز منبع تأمین آب روستای لات با یکی از روستاهای استان گیلان مشترک و از نظر مالکیت، مورد اختلاف دو روستا بوده و در سال‌های قبل چندین بار این منابع آبی مورد مناقشه قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که اختلاف‌های یاد شده به حدی بوده که منجر به تخریب خط انتقال آب آشامیدنی توسط افراد ناشناس شده و حتی سال گذشته نیز جلسات متعددی با حضور مسوولان سیاسی و امنیتی دو استان گیلان و قزوین برگزار گردیده است.

با این وجود متاسفانه مشکل اختلاف میان دو روستا مرتفع نشده، به طوری که به تازگی دوباره، خط انتقال آب روستای فوق توسط عده‌ای برای چندمین بار مورد تعرض و تخریب قرار گرفته است.

به هر روی، آنچه که موجب این ‌مشکل شده، اختلاف‌های مربوط به اهالی دو روستا بوده و ناشی از عملکرد دستگاه‌های متولی نیست و با این حال مدیران ارشد در هر دو استان، پیگیر حل و فصل موضوع هستند.

لازم به ذکر است با تمهیدهای اندیشیده شده و با وجود صعب العبور بودن منطقه، هم اکنون آب آشامیدنی مورد نیاز روستای لات توسط شرکت آب و فاضلاب استان قزوین تا مشخص شدن چگونگی ادامه کار، به صورت تانکر آبرسانی سیار تأمین می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها