۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84196378
۳ نفر

برچسب‌ها

خدمات بیمه سلامت در ایام کرونا رایگان ارائه می‌شود

همدان-ایرنا- رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان ملایر با بیان اینکه در حال حاضر بیماران در مراکز دولتی می‌توانند رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شود ابراز امیدواری کرد در مراکز خصوصی هم این امکان فراهم شود.

 «عباس آذرهمایون» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا طرح رایگان شدن بیمه سلامت در ایام کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این طرح در حمایت از اقشار آسیب پذیر بسیار مهم است که البته پیشتر نیز توسط مجموعه بیمه سلامت به نحو دیگری اجرا می‌شد.

وی از رضایتمندی پزشکان از سامانه طرح نسخ الکترونیک بیمه سلامت خبر داد و عنوان کرد: طرح نسخ الکترونیک امکان دسترسی به تاریخچه بیماری را از سوی پزشک فراهم می‌کند و این امر در تسریع روند درمان بیماری موثر است.

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان ملایر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در اجرای طرح نسخ الکترونیک سوی بیمه سلامت را مهم دانست و اظهار کرد: این طرح در کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت در صدور دفترچه‌های بیمه سلامت تاثیر چشمگیری دارد.

آذرهمایون تصریح کرد: گاهی بیمار در مراجعه به پزشک دفترچه بیمه سلامتی که تازه تعویض شده تحویل می‌دهد یا نسخه قبلی را فراموش می‌کند همراه خود بیاورد لذا امکان دسترسی پزشک به اطلاعات قبلی وجود ندارد اما در طرح نسخ الکترونیک، پزشک به پرونده‌ الکترونیک دسترسی دارد و می‌تواند تشخیص سریع و به موقع درمان را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از پاراکلینیک‌ها نسخه کاغذی قبول می‌کنند و از دسترسی به اطلاعات سیستمی امتناع می‌کنند تاکید کرد: امیدوارم آنها نیز توجیه شوند تا این طرح در کشور و نیز در استان به خوبی پیش رود.

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان ملایر با بیان اینکه در حال حاضر پزشکان از سامانه بیمه سلامت رضایت دارند چون امکان ثبت سریع اطلاعات وجود دارد افزود: قید شماره تلفن همراه در سامانه طرح نسخ الکترونیک بیمه سلامت لازم نیست و این باعث می‌شود کار سریع انجام شود.

در استان همدان ۶۸۵ مرکز طرف قرارداد بیمه سلامت با حضور  ۲۲۸ پزشک متخصص، فوق تخصص و دندانپزشک، ۹ درمانگاه تخصصی دانشگاهی با عنوان کلینیک ویژه با بیش از ۱۷۲ متخصص، ۲۱ فوق تخصص و ۳۵ دندانپزشک در استان همدان به بیمه شدگان خدمت رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها