دولت کمک کار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ایلام است

ایلام- ایرنا- استاندار ایلام با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تعدیل نیروها بکار خواهیم گرفت، گفت: دولت در این راستا همواره کمک کار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این استان است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات تعدیل نیروهای شرکت آریان تجارت که با حضور مدیران عامل پتروشیمی و پالایشگاه گاز و نماینده کارگران برگزار شد، اظهار داشت: تمام توان خود را در راستای جلوگیری از تعدیل نیرو در این استان بکار خواهیم گرفت و در تلاش هستیم که با ایجاد سرمایه گذاری در ایلام و تعریف طرح ها و پروژه ها برای توسعه و اشتغال کارهای بزرگ و ارزشمندی را به انجام برسانیم .

وی یادآورشد: با افتتاح و اتمام طرح ها شاهد برخی تعدیل نیروها هستیم که در این زمینه تمام توان خود را برای حفظ و یا جابجایی این نیروها بکار خواهیم گرفت.

استاندار ایلام گفت: بطور معمول با به اتمام رسیدن برخی طرح ها و پروژه های مهم استان تعدادی از نیروها در آستانه تعدیل قرار می گیرند که در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها برای فعال سازی و تحرک بخشی به کمیسیون‌ها و کارگروه‌های مختلف نظیر کمیسیون کارگری استفاده کرده و در این زمینه نیز تلاش های بسیار خوبی در راستای جابجایی، جذب و در نهایت کاهش تعدیل نیروها انجام شده است.

سلیمانی دشتکی با تاکید بر حضور بخش خصوصی در ایجاد سرمایه گذاری استان اضافه کرد: برنامه های راهبردی و مهم استان، فراهم ساختن زمینه حضور سرمایه‌گذاران در ایلام است و در این راستا همه دستگاه ها موظف به همکاری هستند.

وی تاکید کرد: در سازوکاری که برای سرمایه گذاری تعریف شده، دولت نه تنها رقیب بخش خصوصی نیست بلکه در راستای تقویت این حوزه وارد عمل می شود.

سلیمانی دشتکی در خصوص تعدیل برخی از نیروهای شرکت آریان تجارت نیز افزود: همه باید به فکر راهکاری باشیم تا این افراد بیکار و سرگردان نشوند. 

استاندار ایلام در ادامه از سازمان تامین اجتماعی استان خواست: برای ایجاد تمهیدات لازم در خصوص بیمه بیکاری نیروهای تعدیل شده اقدامات لازم اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: برای رفع این مشکل با همکاری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد که از طریق حوزه بین الملل و کسب و کار وزارت نفت برای ایجاد خوراک مورد نیاز شرکت آریان تجارت مذاکره کنیم که این کارخانه به کار خود ادامه دهد و فرصت بکارگیری نیروها در جایی دیگر حاصل شود.

سلیمانی دشتکی افزود: همچنین تلاش می شود با مدیرعامل شرکت مربوطه، نماینده پتروشیمی و نماینده کارگران در ارتباط با موضوع مورد بحث موارد پیش رو بحث و بررسی شود و راهکاری برای رفع این مشکل ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، استاندار ایلام در نشستی دیگر که با حضور مدیرعامل پالایشگاه و پتروشیمی ایلام و همچنین دستگاه های ذیربط برگزار شد، به بررسی وضعیت انتقال آب سد شهدای ایلام (گلال) به پتروشیمی و پالایشگاه گاز ایلام پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها