مدیرعامل : شرکت برق البرز۱۵۰۰ ماینر ارز دیجیتالی را جمع آوری کرد

کرج - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز اعلام کرد که یک هزارو۵۰۰ دستگاه ماینر ارز دیجیتالی غیرمجاز که مشکلاتی برای شبکه توزیع برق استان به جود آورده بودند، کشف و جمع آوری شدند.

بهنام بیات روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت : برخی شرکت های تولیدی وخدماتی با به کارگیری ماینرهای ارز دیجیتال فاقد مجوز،  فشار مضاعفی به شبکه برق استان وارد کردند که شناسایی شدند.

وی ادامه داد: اکنون ماینرهای مجاز ۲۰ هزار کیلووات برق در البرز مصرف دارند که پروانه صنعتی و برق صادراتی به آنها داده شده است، تعرفه مصرف برق ماینرهای مجاز  ۹ برابر تعرفه برق صنعتی

تعیین شده است.

بیات گفت: در این میان برخی شرکت ها با به کارگیری ماینرهای ارز دیجیتال به صورت غیر مجاز از شبکه برق استان استفاده می کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز بیان داشت: با توجه به نوسان برق ، این شرکت در طرحی ضربتی یک هزارو۵۰۰ دستگاه ماینر ارز دیجیتال غیرمجاز را شناسایی و جمع آوری کرد ضمن آنکه طرح شناسایی و جمعآوری ماینرها و مشترکان غیر مجاز برق در استان البرز ادامه دارد.

بیات اظهار داشت : دارندگان این گونه ماینرها نیز طبق ضوابط قانونی جریمه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز گفت : فعالیت ماینرهای غیر مجاز سبب ناپایداری در تامین برق کشور و استان خواهد شد زیرا از یک سو برق ارزان قیمت مصرف کرده و از سوی دیگر فشار مضاعف به شبکه توزیع برق وارد می کنند.

وی ادامه داد: مبحث مدیریت مصرف برق بایستی با  نگاه ویژه دنبال شود ضمن آنکه نیازمند فرهنگسازی عمومی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز یادآورشد: مردم و مسوولان باید به فرهنگسازی مصرف  نگاه ویژه داشته باشند زیرا  همانطور که دیدیم مصرف برق مشترکان در دی ماه سال جاری  ۱۵ درصد افزایش یافت و مشکلاتی به وجود آورد.

وی ادامه داد: بخشی از این افزایش مصرف مربوط به شیوع گسترده ویروس کرونا بوده و خانه نشینی مردم بر میزان مصرف برق افزوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز گفت: عدم سوخت رسانی به نیروگاه ها نیز مشکل دیگری بود که سبب اختلال در تامین برق  کشور از جمله استان البرز  شد؛ از ۲۳ دی ماه به بعد به خاطر تامین چرخه سوخت نیروگاه ها ، مشکل قطعی برق برطرف شد البته استمرار این وضعیت نیازمند همکاری بیشتر مردم است.

وی افزود: به دنبال نشستی در استانداری البرز مراکز تولیدی در شهرک های صنعتی استان موظف به کاهش مصرف برق شدند.

بیات با اشاره به خاموشی سیستم روشنایی بخشی از معابر اصلی استان البرز از دی ماه سال جاری تاکنون گفت :  با صرفه جویی بهینه مصرف برق از سوی مردم ، به زودی این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

شرکت توزیع برق البرز حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha