امسال ۱۳۸ واحد تولیدی گلستان وام رونق تولید گرفتند

گرگان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت که از محل اعتبارات سال ۹۹ تاکنون هفت هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید به ۱۳۸ واحد تولیدی این استان پرداخت شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان، حسین طلوعیان عصر امروز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: هم اکنون گلستان در پرداخت تسهیلات رونق تولید پس از استان های البرز و سمنان، رتبه سوم کشور را در اختیار دارد.

به گفته وی از محل اعتبارات رونق تولید سال ۹۹ درخواست تسهیلات ۴۲۰ واحد تولیدی گلستان پس از تصویب در این کارگروه برای دریافت وام بیش از ۳۱ هزار ۶۳۰ میلیارد ریال در قالب رونق تولید به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.

وی در خصوص استفاده از اعتبارات تبصره ۱۸ برای حمایت از فعالیت واحدهای تولیدی استان گفت : از محل اعتبارات تبصره ۱۸ نیز برای دریافت هفت هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال درخواست داده شده که تاکنون به ۲۷ واحد حدود ۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال وام پرداخت شد.

به گفته طلوعیان، از محل اعتبارات بازسازی و نوسازی نیز تاکنون درخواست تسهیلات ۲۴۳ واحد تولیدی استان برای دریافت ۹ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال در کارگروه مصوب شد که ۵۱ واحد هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت:هدف ما بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید است و در این مسیر همراهی بانک ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

هادی حق شناس اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا بانک ها به واحد های تولیدی فرصت لازم را برای بازپرداخت تسهیلات ارایه دهند تا آنها نیز بتوانند ضمن اجرای تعهدات بانکی به تولید خود ادامه دهند.

وی افزود : از مجموع هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی گلستان، ۱۰ درصد به دلیل مشکلات بیمه، کمبود مواد اولیه،نداشتن نقدینگی، مشکلات بانکی و مالیاتی راکد بودند که با همکاری این کارگروه تاکنون بیش از ۴۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند .

در نشست امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گلستان، مشکلات چند واحد تولیدی بررسی و تصمیمات لازم برای رفع موانع تولید آنها اخذ شد.  

گلستان بیش از هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در بخش صنعت و صنایع تبدیلی کشاورزی دارد که ۹۷ درصد آن را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد.

اقتصاد اصلی ساکنان استان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان بر پایه کشاورزی استوار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها