تخریب سه هزار متر مربع ساخت و ساز غیرمجاز در ده‌بالا تفت

یزد-ایرنا- مدیرعامل دهیاری های بخش مرکزی تفت گفت: چند ساخت و ساز غیرمجاز به متراژ سه هزار متر مربع در منطقه تقی آباد جانبرازان ده‌بالا توسط عوامل اجرایی شرکت تعاونی این دهیاری تخریب شد.

مصطفی صادقیان شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: تخریب این ساخت و سازهای غیر قانونی در راستای اجرای ضوابط و مقررات و جلوگیری از ساخت و ساز و تفکیک غیرمجاز انجام شد.

وی افزود: این تخریب بر اساس شکایت دهیاری روستای جانبرازان ده بالا و مستند به تبصره ۲ بند سه قانون شهرداری ها و رای صادره از سوی کمیسیون ماده ۹۹ شهرداری ها صورت گرفت.

وی ادامه داد: این تخریب در حضور نماینده دفتر فنی استانداری، نمایندگان دادستانی، نیروی انتظامی، فرمانداری، بخشداری مرکزی ،دهیاری روستای جانبرازان و شرکت تعاونی دهیاری ها انجام شد.

صادقیان اضافه کرد: بر این اساس حدود هزار و ۴۰۰ متر حصارکشی فاقد مجوز و هزار مترمربع استخر و منبع ذخیره آب و ۶۰۰ مترمربع ساختمان مسکونی و کارگری بر اساس رای صادره تخریب و عدالت اجرا شد.

وی از عموم مردم در تمام روستاها تقاضا کرد تا بدون مجوز و اخذ پروانه ساخت از دهیاری ها نسبت به ساخت و ساز اقدام نکنند تا شاهد اقدامات مشابه در مناطق روستایی این شهرستان نباشیم.

شهرستان تفت با دارا بودن مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا مانند دهبالا و طزرجان، همواره مورد توجه جهت ساخت ویلا به عنوان محل تفریحی بوده است که این امر سبب افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در این مناطق شده است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها