سخنگوی نیروهای مسلح یمن حمله نظامی به ریاض را رد کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز ( شنبه ) تاکید کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز از سوی این نیروها انجام نشده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، سرتیپ « یحیی سریع » در توئیتی نوشت: نیروهای مسلح یمن طی ۲۴ ساعت گذشته هیچگونه عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز انجام نداده‌اند و ما هر عملیاتی را که انجام دهیم با عزت و افتخار اعلام می‌کنیم.

وی در عین حال اظهار داشت:  تا زمانی که تجاوز و محاصره یمن ادامه یابد، پاسخ به کشورهای متجاوز حق طبیعی و قانونی ماست.

خاطرنشان می شود که منابع خبری امروز (شنبه) از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در ریاض پایتخت عربستان در پی شلیک یک فروند موشک بالستیک خبر دادند.

شبکه خبری «امدپرس» گزارش داد که صدای انفجار مهیبی صبح امروز ریاض پایتخت عربستان را به لرزه درآورد.

منابع محلی ادعا کردند که این انفجار ناشی از برخورد راکت شلیک شده از سامانه دفاع موشکی عربستان به موشک بالستیک شلیک شده از سوی یمن بوده است.

به گزارش الجزیره  در پی اعلام خبر رهگیری موشک در آسمان ریاض، چند هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه «دمام» عربستان تغییر داده‌اند و فعالیت فرودگاه ریاض چند ساعت به حال تعلیق درآمد.

عربستان به همراه امارات و چند کشور عربی با چراغ سبز آمریکا و کمک رژیم صهیونیستی از فروردین سال 94 با تشکیل یک ائتلاف، کشور فقیر یمن را هدف حملات گسترده قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان