کارخانه تولید قطعات ایران خودرو در اردبیل احداث می‌شود

اردبیل - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از احداث کارخانه تولید قطعات ایران خودرو در استان اردبیل خبر داد و افزود: برای احداث این کارخانه پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در حاشیه نشست با مدیرعامل شرکت ایران خودرو  افزود: با توجه به پتانسیل استان اردبیل بویژه از بعد نیروی انسانی با رایزنی‌های انجام شده سرمایه‌گذار توانمندی برای این اقدام  انتخاب و مقدمات کار نیز فراهم شده است.

او بیان کرد: این اقدام برای ایجاد فرصت‌های اشتغال جوانان استان انجام گرفته و تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

مقیمی، مدیرعامل شرکت ایران خودرو نیز گفت: بدنبال سیاست کلی که در حوزه صنعت خودرو وزارت صنعت ، معدن و تجارت مبنی بر ضرورت تولید تمام قطعات خودرو در داخل کشور وجود دارد، ساخت داخلی قطعاتی که در خارج از کشور تامین می شود در دستور کار قرار دارد.

وی با اینکه با پیگیری‌ حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی سرمایه‌‍گذار این‌پروژه مشخص شده است، افزود: مقرر شده سرمایه‌گذار ، تعدادی از قطعاتی که در خارج از کشور تامین می‌شود را انتخاب کرده و بحث سرمایه‌گذاری و سپس تولید آن را در اردبیل آغاز کنند.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: ما از راه‌اندازی این کارخانه در اردبیل استقبال می‌کنیم و حمایت‌های لازم از جمله خرید تضمینی قطعات و تامین منابع مالی را  انجام خواهیم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها