استاندار قزوین: محتکران کالاهای اساسی با شدیدترین مجازات تنبیه شوند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه‌های قضایی، نظارتی و بازرسی باید با احتکارکنندگان کالاهای اساسی و مواد مورد نیاز مردم با شدیدترین مجازات برخورد کنند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد تنظیم بازار استان قزوین، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم نظام و موضوعات اصلی مردم،  تنظیم بازار است و تمامی مسوولان باید در این زمینه وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند که مسوولان وظایف و ماموریت های خود را به خوبی انجام دهند، افزود: مسوولان باید به حقوق عامه توجه کنند چون کوتاهی در این زمینه ظلمی بزرگ در حق مردم و گناهی کبیره است که عقوبت الهی را در پی دارد.
این مسوول گفت: چندگانگی در قیمت کالاهای اساسی در بازار بسیار نگران کننده است چراکه از طرفی اعتراض مردم را دنبال دارد و از سوی دیگر هم نشان دهنده کم کاری مسوولان است که برای این مهم باید تدابیر لازم اتخاذ شود.
جمالی پور با اشاره به اینکه با کسانی که اختلاف قیمت را رقم می‌زنند باید برخورد شدیدی صورت بگیرد، اضافه کرد: موضوع گرانی با ثبات قیمت ۲ موضوع بسیار متفاوت است و مردم از اینکه هر مغازه‌ای یک محصولی را با قیمت متفاوت ارایه می‌کند ناراحت هستند.
وی اظهار داشت: سهل انگاری در مسایلی را که قانون حکم کرده است، کسی نمی پذیرد و باید در این موضوعات به صورت حساس و جدی وارد شد، البته خوشبختانه در این زمینه دستگاه قضایی و نظارتی هم نهایت همکاری را دارند.
این مسوول با تاکید بر برخورد جدی با احتکارکنندگان، گفت: مسوولان بازرسی و نظارتی باید وظیفه خود را در بازدید از انبارها و شرکت‌ها به صورت مستمر انجام دهند تا بدین وسیله شاهد احتکار مواد مورد نیاز مردم توسط افراد سودجو در استان قزوین نباشیم.
جمالی پور به انتقاد از کسانی که به احتکار مواد مورد نیاز مردم برای کسب سود بیشتر اقدام می‌کنند، پرداخت و افزود: سودی که باعث اذیت و مشقت مردم شود حرام است چون خارج از معیارهای ارزشی و انسانی به دست آمده و مایه آرامش و آسایش در این دنیا و آخرت نخواهد بود.
وی اضافه کرد: اتحادیه ها باید بر عملکرد زیرمجموعه خود به درستی نظارت کنند که اگر این مهم اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و نباید در قبال احتکار و موضوعات این چنینی سکوت کرد.
استاندار قزوین اظهار داشت: فرمانداران، دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های نظارتی با کسانی که حقوق مردم را تضییع می کنند برخورد جدی کنند چراکه این مهم یک چالش بزرگ در کشور است و نباید با سهل انگاری به راحتی از آن عبور کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها