۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84196230
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس انجمن: ورزش فوتوالی با کمبود زمین روبروست

یزد - ایرنا - رییس انجمن ورزش فوتوالی جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از مهمترین مشکلات برای توسعه این رشته در کشور، کمبود زمین است.

سیدحسین موسوی شفیق عصر شنبه در حاشیه سفر به یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قبلا در استان‌هایی که دارای ساحل بودند این رشته و ورزش‌های ساحلی پیگیری می‌شد ولی الان بسیاری از مناطق دیگر کشور خواستار فعالیت در این بخش جذاب هستند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ظرفیت و علاقه‌مندان زیادی هستند که تمایل به جذب و حضور در رشته فوتوالی دارند ادامه داد: برای توسعه این ورزش و ستایر رشته‌های ساحلی در بعد همگانی و قهرمانی باید با همکاری مسوولان زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

این مسوول اظهار کرد: هم‌اکنون در ۲۵ استان، انجمن فوتوالی با همکاری مسوولان و همراهی علاقه‌مندان تشکیل شده و برای گسترش آن کار پیگیری برای تحقق اهداف این رشته و سایر رشته‌های ساحلی نیاز است و باید برای جذب افراد و توسعه آن اقدام کرد.

موسوی شفیق از برگزاری مسابقات فوتوالی بزرگسالان کشور تا پایان سال‌جای در اهواز خبر داد و بیان کرد: به خاطر کرونا هرچند محدودیت‌هایی وجود دارد ولی تمامی اهداف برای انجام برنامه‌ها در سطح کشور پیگیری و هدف اصلی ارتقای جایگاه این رشته در همه مناطق است . 

فوتوالی از ادغام ۲ رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شده است که در یک زمین ۹ در ۱۸ مترمربع با یک تور به ارتفاع ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر با حضور ۲ بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.

بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.

انجمن فوتوالی ایران در سال ۱۳۹۰ تشکیل و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند، نایب قهرمان آسیا شد.

استان یزد ۴۸ هیات ورزشی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها