استاندار: عادی انگاری به شرایط مطلوب خراسان رضوی آسیب می‌زند

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر این استان از نظر شیوع کرونا و روند کاهشی مبتلایان به کووید ۱۹ شرایط مطلوب دارد به طوریکه ۲۷ شهرستان استان به وضعیت آبی رسیده‌اند اما عادی انگاری، آسیب جدی به این شرایط وارد می‌کند.

صادق معتمدیان شنبه شب در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: با روند نزولی کرونا در خراسان رضوی اکنون ۶ شهرستان این استان در وضعیت زرد قرار دارند.
وی ادامه داد: گرچه باتوجه به آبی شدن وضعیت بیشتر شهرستانهای خراسان رضوی، محدودیتهای کرونایی کاهش یافته اما رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع و دورهمی ها همچنان باید ادامه یابد.
استاندار خراسان رضوی گفت: این استان از نظر روند کاهشی تعداد مبتلایان به کرونا، بستری شدگان و جان باختگان ناشی از این ویروس در حال حاضر وضعیت خوبی را دارد.
وی با تشکر از مشارکت و همراهی مردم افزود: توجه جدی به تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی آحاد جامعه از طریق نظارت و بازرسی ها، توجیه و اطلاع رسانی به وسیله رسانه ها، برخورد با عوامل متخلف مورد تاکید است تا مردم احساس نکنند به وضعیت عادی برگشته‌اند. 
معتمدیان ادامه داد: روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان رضوی نزولی شده و تعداد فوت شدگان ناشی از آن نیز تک رقمی و به حدود ۶ نفر در هفته های اخیر کاهش یافته است که امیدواریم در آینده نزدیک تعداد فوت شدگان در استان به صفر برسد.
وی گفت: شرایطی که با تحمل سختی های زیاد بویژه از سوی آحاد مردم و با اجرای محدودیت های کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی حاصل شده است باید حفظ و بهبود یابد و در این ارتباط از همه دست اندرکاران حوزه سلامت و سایر نهادها بویژه آستان قدس رضوی به خاطر اجرای پروتکل های بهداشتی بین زائران قدردانی می شود.
استاندار خراسان رضوی افزود: طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا همه کارکنان به جز افراد دارای بیماری زمینه ای باید در ادارات حضور یابند و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط کار به طور جدی دنبال شود.
وی ادامه داد: مردم در شرایط کنونی دارای مشکلات و گرفتاریهای بسیار هستند، بنابراین خدمات رسانی و پاسخگویی به مردم نباید دچار مشکل شود و رضایتمندی آنان مورد تاکید ویژه است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۳۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۷ هزار و ۲۹۴ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۱۵۸ هزار و ۴۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها