۳۸۰ هزار اصله نهال گونه های جنگلی در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد

یاسوج - ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۳۸۰ هزار اصله نهال از گونه های جنگلی در چهار نهالستان استان تولید شده است.

گودرز باقری فرد روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد نهال شامل گونه های بلوط ،بنه، زالزالک، گلابی وحشی، کهور و اکالیپتوس در نهالستان های کهگیلویه و بویراحمد برای غرس در جنگل ها و زراعت چوب تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از جنگل های استان هرساله به دلایلی مانند آتش سوزی دچار آسیب می شود اضافه کرد: هرساله بخشی از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد با غرس نهال ترمیم می شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال عملیات جنگل کاری با نهال و بذر در سه هزار و ۸۸ هکتار از جنگل های استان پیش بینی شده شده است.

باقری فرد ابراز داشت: از این میزان تاکنون یکهزار و ۱۶۰ هکتار جنگل کاری با گونه های بادام تلخ،بلوط،بنه،گلابی وحشی و سایر گونه ها انجام شده است.

وی عنوان کرد: امید می رود میزان تعهد پیش بینی شده جنگل کاری های امسال در  کهگیلویه وبویراحمد تا پایان بهمن ماه  تکمیل شود.

کهگیلویه و بویراحمد ۵۵۲ هزار هکتار مرتع و۸۸۰ هزار هکتار جنگل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها