صادرات کالا از کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ درصد افزایش یافت

یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال هفت میلیون دلار کالا از این استان به کشور های مختلف صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا،حشمت الله صمیمی دوست روز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اظهار کرد: از این میزان صادرات حدود ۲ میلیون دلار از گمرک کهگیلویه و بویراحمد و ۶ میلیون دلار از گمرک دیگر استان‌ها بوده است.

وی افزود: این کالاها شامل محصولات صنعتی، معدنی، کشاورزی و صنایع دستی بوده که به بازارهای  کشورهای  اروپا و افریقا از جمله سوئد، فرانسه و آفریقای جنوبی صادر شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کارخانه سیمان مارگون نقش قابل توجهی در افزایش صادرات این استان داشته است. 

صمیمی دوست عنوان کرد: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رفع موانع موجود واحدهای تعاونی کهگیلویه و بویراحمد قول مساعد داده است  که مسئولان ذیربط مشکلات این واحدها را از از وزارتخانه پیگیری کنند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه با اشاره به  پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از مجموع ۳۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ۳۱۶ میلیارد تومان معادل ۹۴ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

پروانه نیکمرام با بیان اینکه بیشترین پرداختی تسهیلات روستایی مربوط به بخش کشاورزی بوده، افزود: ۶ درصد باقی مانده از محل اشتغال روستایی تا پایان بهمن ماه جاری به متقاضیان پرداخت می‌شود.

در این جلسه امهال تسهیلات واحدهای گردشگری، تمدید بیمه، امهال هزینه آب و برق و هزینه مالیاتی و امهال تسهیلات بانکی بنگاه محور تا پایان سال تصویب شد.

 همچنین در این نشست وضعیت آبرسانی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد، میزان تسهیلات اختصاص یافته روستایی، تسهیلات پرداخت شده به واحدهای خسارت دیده ناشی از کرونا و احداث پایانه صادراتی استان بررسی شد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها