۵۰ هزار خانوار مراغه در طرح شهید سلیمانی پایش شدند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: از مجموع ۸۰ هزار و ۲۶۰ خانوار مراغه ای تاکنون ۵۰ هزار خانوار با اجرای«طرح شهید سلیمانی» در این شهرستان پایش و غربالگری شدند.

سید علی موسوی روز شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا گفت: در اجرای این طرح بیش از چهار هزار بسیجی، امدادگر هلال احمر و کارکنان دانشکده علوم پزشکی در قالب ۴۶ تیم مراقبتی، ۲۰۱ تیم حمایتی، ۴۶ تیم نظارتی و یکهزار و ۱۰ تیم رصد و پایش در فعالیت هستند.

وی گفت: بخشداران، شهرداران و دیگر دستگاه های متولی شهرستان هم به عنوان پشتیبان در اجرای این طرح حضور فعال دارند.

موسوی اعلام کرد: از ۲۰ آذرماه تاکنون چهار هزار و ۵۲۴ رپید تست(تست سریع کرونا) انجام و ۱۵ هزار و ۵۳۰ نفر افراد بالای ۶۵ سال به عنوان افراد پرخطر شناسایی و در منزل قرنطینه معکوس شدند.

وی ادامه داد: همچنین در طول این مدت ۹ هزار و ۱۲۱ نفر از افراد در معرض تماس نزدیک و اطرافیان آنان رهگیری شدند.

فرماندار مراغه عادی‌انگاری مردم شهرستان را طی هفته اخیر نگران کننده عنوان کرد و گفت: طی یک هفته اخیر شاهد افزایش ۵۰ درصدی بیماران بستری در بیمارستان های شهرستان هستیم.

سیدعلی موسوی اضافه کرد: مراسمات عروسی، ترحیم، عزاداری ایام فاطمیه، دورهمی ها، سفرها و تجمعات درون شهری، تیوب سواری ها و دیگر مراسماتی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روزهای گذشته شاهد برگزاری آنها بودیم، علت اصلی افزایش آمار بیماری در شهرستان است.

وی از مردم خواست تا با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در ریشه کنی کرونا ویروس با مسوولان شهرستان همکاری کنند تا شاهد اوج گیری موج جدید کرونا نباشیم.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها