اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی، فرصتی برای توسعه قزوین است

قزوین - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه اردوگاه دانش آموزی شهید بابایی یانس آباد فرصت مناسبی برای توسعه استان است، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد فعالیت‌های عمرانی این اردوگاه انجام شده ‌است.

به گزارش ایرنا،حسنعلی اصغری روز شنبه در کارگروه تجهیز و توسعه اردوگاه‌های دانش آموزی استان قزوین که با حضور جمعی از مسوولان در اردوگاه دانش‌آموزی یانس آباد برگزار شد، افزود: این اردوگاه با توجه به قرار گرفتن در موقعیت استراتژیکی، فرصت بی نظیری برای استان و کشور محسوب می‌شود و به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد استان‌های همجوار البرز و تهران امکان خدمات دهی به آنها را دارد.
وی اظهار داشت: این اردوگاه ۱۰۶ هکتار زمین دارد که تاکنون بیش از ۹۶ هکتار آن سند مالکیت دریافت کرده است.
اصغری افزود: این اردوگاه با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی می‌تواند در فصل تابستان اوقات فراغت خوبی را برای دانش آموزان فراهم کند بنابراین به وزارتخانه پیشنهاد برگزاری اجلاس سال آینده روسای آموزش و پرورش را در این اردوگاه داده‌ایم.
اصغری گفت: اگر از این فرصت به خوبی استفاده کنیم و یک اجلاس کشوری برگزار شود هم برای توسعه و تجهیز امکانات اردوگاه گام برداشته‌ایم و هم برای تبدیل این اردوگاه به محلی مناسب برای حضور دانش آموزان سراسر کشور اقدام شده است.
این مسوول با بیان اینکه اردوگاه شهید رجایی ضیاء آباد با ۱۰ هکتار مساحت، فرصت مغتنمی برای استان است، افزود: یکی از مشکلات ما در این حوزه، آن است که برخی از هزینه‌ها و اعتباراتی که تخصیص داده می شود به صورت مطلوب از آن استفاده نمی‌کنیم و هنوز نتوانستیم از ظرفیت این اردوگاه‌ بهره برداری نماییم.
اصغری با تاکید بر حل مشکلات اردوگاه‌های استان قزوین، گفت: در حال حاضر عملیات ساختمانی سالن آمفی تئاتر در اردوگاه شهید بابایی انجام شده و سالن ویژه برگزاری مسابقات ورزشی پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: ساخت و تجهیز اردوگاه شهید رجایی نیز از سال ۷۰ آغاز شده و تاکنون به درستی از منابع آن استفاده نشده است، از سوی دیگر این اردوگاه در زمین ۱۰ هکتاری قرار دارد که ورودی آن به آسفالت نیازمند بوده و محوطه سازی و آب شرب آن همچنان با مشکل روبه‌رو است.


 معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این نشست گفت: آماده سازی و تجهیز سوئیت‌های اردوگاه شهید بابایی یانس‌آباد در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر برق اردوگاه دارای مشکل است و انشعابات این مجموعه نیاز به اعتبار ۵۰ میلیون تومانی دارد.
حجت الاسلام علی انصاری با بیان اینکه ساخت مجموعه ورزش‌های سالنی و استخر این اردوگاه باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: در حال حاضر این مجموعه قابلیت ارائه خدمات به سه هزار دانش آموز را دارد.
وی تصریح کرد: به رغم اینکه اردوگاه دارای سوئیت است اما اغلب از کمپ‌های اردویی استفاده می‌شود و دانش‌آموزان اینجا چادر می‌زنند، همچنین این مجموعه دارای یک آمفی تئاتر روباز و خوابگاه دانش آموزی است.
حجت الاسلام انصاری ادامه داد: همچنین اردوگاه مجهز به چمن طبیعی است که می‌تواند محل استقرار تیم‌های ورزشی باشد و این ظرفیت وجود دارد که به عنوان اردوگاه تیم‌های ورزشی در سطح ملی استفاده شود.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: تقاضای اصلی ما در حوزه پرورشی، حل مشکلات اردوگاه در حوزه امنیتی است و برای این کار باید ضلع شرقی آن، دیوار کشی شود و تعداد قابل توجهی دوربین مداربسته در آن نصب شود.
وی تاکید کرد: تامین چمن مصنوعی و تجهیز سوئیت‌ها برای استقرار فرهنگیان نیز از دیگر درخواست‌های ما در خصوص اردوگاه است و از کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم که مساعدت‌های سالانه را نسبت به اردوگاه داشته باشند.
این مسوول خاطر نشان کرد: صدور سند کامل از دیگر درخواست‌های ما برای این اردوگاه بوده، همچنین در خصوص اردوگاه ضیاء آباد نیز آسفالت ورودی، محوطه سازی و تامین آب کشاورزی برای آن بسیار مهم است.
اردوگاه فرهنگی و تفریحی شهید بابایی (یانس آباد) در حاشیه آزادراه قزوین - کرج، روبروی نیروگاه ۲ هزار مگاواتی شهید رجایی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها