استاندار: ۴ پروژه بزرگ پتروشیمی و پالایشگاهی در کرمانشاه اجرا می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه به چهار پروژه عظیم و در دست اقدام در حوزه پتروشیمی و پالایشگاه در استان اشاره کرد و گفت: پروژه پالایشگاه آناهیتا پس از تعیین تکلیف، اکنون در مرحله تجهیز کارگاه است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه افزود: همچنین شورای اقتصاد، طرح پتروشیمی اسلام آبادغرب را تصویب کرد و به زودی این طرح وارد مراحل اجرایی می‌شود.

بازوند در ادامه با تقدیر از تلاش‌های وزیر نفت برای اجرای پروژه‌های عظیم در استان کرمانشاه عنوان کرد: اجرای ۲ پروژه عظیم پتروشیمی و یک پالایشگاه گازی در مجموع به ارزش ۲ میلیارد دلار در شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب در مرحله نهایی شدن است که با جدیت پیگیر آن هستیم.

وی ‌تاکید کرد: با اجرای این چهار پروژه عظیم بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان صورت می‌گیرد و می‌تواند یک تحول عظیم در استان ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه افزود: یک ستاد راهبردی برای پیگیری این پروژه‌ها تشکیل شده است که به شکل ویژه روند اجرایی آن ها را دنبال می کند.

وی‌ در ادامه پایین آمدن نرخ بیکاری در استان را یک اتفاق بسیار خوب توصیف کرد و گفت: نرخ بیکاری استان در فصل پاییز ۹۹ به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر یعنی ۹.۴ درصد رسیده که یک موفقیت بزرگ محسوب می شود و از همه کسانی که برای تحقق این امر زحمت کشیدند؛ تشکر می‌کنم.

بازوند گفت: برخی استان ها که گرفتار سیل و کرونا شدند، همزمان نرخ بیکاری آن‌ها هم افزایش یافت ولی نرخ بیکاری در کرمانشاه نه تنها افزایشی نداشت، بلکه کاهش هم داشت که این دستاورد مهم، در واقع مصداق عینی فرمایش رهبر معظم انقلاب است که فرمود از این تهدید ها فرصت بسازید.
استاندار کرمانشاه همچنین در این نشست عنوان کرد: بهمن، ماه پیروزی خون بر شمشیر و پیروزی انقلاب است و خوشبختانه بهمن ۹۹ تبدیل به ماه سقوط ترامپ هم شد.

وی اظهار داشت: بهمن، ماه پیروزی خون بر شمشیر و پیروزی انقلاب است و خوشبختانه بهمن ۹۹ تبدیل به ماه سقوط ترامپ هم شد.

وی گفت: سقوط دشمن ملت ایران و قاتل سپهبد شهید قاسم سلیمانی در ماه پیروزی انقلاب اسلامی، کار خدا بود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها