اسناد انقلاب دهه فجر در همدان منتشر می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: همزمان با دهه فجر ۱۵ هزار برگ از اسناد انقلاب و هشت هزار و ۷۰۰ تصویر عکس مربوط به آن زمان برای برگزاری نمایشگاه در اختیار دستگاه های اجرایی استان قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا؛ میثاق گودرزی روز شنبه در نشست شورای روابط عمومی استانداری همدان با هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: تصاویر و عکس های به جا مانده از آن دوران به صورت مصور در کنار اسناد مکتوب اتفاق های آن زمان را برای مردم یادآوری می کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف سازمان اسناد حفاظت، گردآوری، ارائه و اشاعه خدمات اسنادی به سایر دستگاه ها است اظهار داشت: سابقه نگهداری اسناد در ایران چند هزار ساله بوده و به دوره مادها برمی گردد همچنین مفهوم جدید آرشیو در ایران از دوره قاجار شکل گرفت.

گودرزی افزود: با شکل گیری هر دستگاهی نیاز به ایجاد واحدی برای آرشیو اسناد احساس می شد بنابراین بخشی از این فضا برای نگهداری اسناد در نظر گرفته می شد.

مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور اظهار داشت: پس از مدتی مشخص شد فضا پیش بینی شده برای نگهداری اسناد کافی نیست و باید دستورالعمل متقنی در این باره پیش بینی شود که بر این اساس طرحی در سال ۱۳۴۹ به مجلس ارائه شد مبنی بر تاسیس سازمان اسناد ملی که در آن همه سوابق اجرایی دستگاه ها نگهداری شود.

رسانه های استان همدان مطالبه گر و بدون حاشیه به دنبال توسعه استان هستند

مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تعامل و ارتباط بیشتر روابط عمومی ادارات با رسانه ها و خانه مطبوعات در شرایط فعلی جامعه، اظهار داشت: برنامه های دهه فجرامسال با هدف امیدآفرینی در جامعه به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. 

«اسداالله ربانی مهر» عنوان کرد: رسانه های استان همدان مطالبه گر و بدون حاشیه به دنبال توسعه استان هستند و روابط عمومی ادارات و دستگاههای اجرایی تعامل و ارتباط با رسانه ها را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان عملکرد مطلوبی در ارتباط با رسانه ها داشتند، ادامه داد: مسئولان در ایام کرونا و با وجود محدودیت ها، با برگزاری نشست های مجازی اطلاع رسانی را تقویت کردند.

مشاور استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان با توصیه به اینکه دستگاههای اجرایی استان نسبت به تسویه حساب و پرداخت اشتراک نشریات در سال ۹۹ تا اسفند ماه سال جاری اقدام کنند، عنوان کرد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی تعامل با خانه مطبوعات را در اولویت قرار دهند و نسبت به همکاری با رسانه ها اقدام کنند.

ربانی مهر اظهار داشت: عزل و نصب مسئولان روابط عمومی ادارات باید با هماهنگی اداره کل روابط عمومی استانداری باشد و از نیروهای جوان، با انگیزه و توانمند در حوزه مهم اطلاع رسانی و روابط عمومی استفاده شود.

وی از برگزاری جشنواره اطلاع رسانی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان به مناسبت دهه فجر خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف تقویت حوزه اطلاع رسانی در چندین محور برپا و از دستگاههای برتر قدردانی می شود.

 برنامه های پیروزی انقلاب تعطیل شدنی نیست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان نیز گفت: برنامه‌های دهه فجر امسال با توجه به شیوع کرونا بر اساس دستورالعمل های تدوین شده توسط وزارت بهداشت و ابلاغی از سوی ستاد کرونا برگزار می شود.

حجت الاسلام «سید حسن فاضلیان» افزود:  برنامه های پیروزی انقلاب تعطیل شدنی نیست حتی اگر شرایط ویژه باشد اما شیوه اجرای برنامه ها با توجه به شرایط کنونی تغییر می کند.

وی تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی دنبال القا یاس و ناامیدی هستند بنابراین روابط عمومی ها باید با بیان عملکرد ثابت کنند اینگونه نیست همچنین با کمال قدرت و قوت در مسیر انقلاب حرکت کنیم.

در این جلسه محمدرضا خوش گفتار مدیرعامل و اشکان یوسفی رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات مهمترین انتظارات رسانه های استان را از روابط عمومی ادارات مطرح کردند.

مقرر شد جلسه بعدی به میزبانی خانه مطبوعات برگزار شود.

شعار دهه فجر چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی «انقلاب اسلامی، ولایت پذیری و ایستادگی، پیشرفت و بالندگی» انتخاب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها