مدیر آموزش و پرورش شاهرود: تعطیلی مدارس از حجم کار آموزشی نکاست

شاهرود – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهرود گفت : با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدرسه‌ها ، برنامه‌ها کمتر نشده بلکه شکل کارها تغییر کرده و سلامت دانش آموزان در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، سید محمد موسوی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان شاهرود با بیان اینکه دور بودن دانش آموزان از مدارس تبعات نگران کننده ای دارد، اظهار داشت: گروه های نظارتی پس از بازگشایی مدارس  مقطع اول و دوم ابتدایی و برگزاری کلاس های فنی هنرستان ها ، رعایت موازین بهداشتی را با جدیت بیشتری در دستور کار خود قرار داده‌اند. 

وی در باره برنامه مدرسه‌ها در دهه فجر گفت :  افتتاح اتاق ورزش مجهز در مدارس ابتدایی از  برنامه های پیش بینی شده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود گفت: تجلیل از دانش آموزان برگزیده علمی در سطح کنکور، المپیادها و مسابقه های فرهنگی، هنری و معارفی هم در دهه فجر انجام خواهد شد.

وی به  محدودیت های ایجاد شده در شرایط کنونی اشاره کرد و اظهار داشت: جشن ولادت حضرت زهرا (س) در یکی از دبیرستان های دخترانه و جشن ویژه انقلاب در روز ۲۱ بهمن در کانون فرهنگی شهید بهشتی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام خواهد شد.

موسوی از اجرای بیش از یک هزار برنامه در دهه فجر خبر داد و تصریح کرد: بیشتر این برنامه ها از طریق فضای مجازی با هدف تزریق نشاط و شادابی  اجرا خواهد شد.

وی افزود: روز ۱۲ بهمن در تمامی مدارس شهرستان زنگ انقلاب  به صورت غیر حضوری نواخته شده و از شبکه شاد به صورت زنده پخش خواهد شد.

موسوی گفت : این آیین با حضور جمعی از مسوولان شهرستان و حضور حداقلی دانش آموزان و اعضای تشکل ها با رعایت اصول و موازین بهداشتی برگزار می گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هم در این نشست گفت: آموزش های حضوری باید  برای دانش آموزانی که شرایط و امکانات آموزش مجازی را کمتر دارند، برگزار شود.

احسان بینش با بیان اینکه نظارت بر اجرای صحیح شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس ضروری است، افزود: بر رعایت استاندارد ها باید سخت گیری بیشتری شود تا اولیای دانش آموزان بدون نگرانی دانش آموزان را به مدرسه راهی کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از ویروس جهش یافته در شهرستان شاهرود داده نشده است، تصریح کرد: این ویروس بیشتر افراد زیر ۲۰ سال را درگیر می کند و امکان ابتلا دانش آموزان به آن بیشتر است که این امر نگرانی  نیروهای بخش  درمان را افزایش داده است.

به گفته وی در صورت نیاز ، آزمایش های تشخیصی سریع برای دانش آموزان انجام خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شاهرود هم گفت: برنامه‌های دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان ماموریت‌های انقلاب اسلامی در گام دوم برای دانش‌آموزان است.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه در خصوص توسعه آموزش ، نقش و اهمیت آن باید بازنگری شود، افزود:  کشورهایی که در حوزه های مختلف جایگاه خوبی دارند به نظام آموزش و پرورش نگاه ویژه داشته‌اند .

وی با اشاره به اینکه تا قبل از شیوع ویروس کرونا به آموزش های مجازی توجه کافی نشده بود، اظهار داشت : برای ارایه آموزش مجازی  ، توسعه  نرم افزاری، اینترنت و خدمات فناوری اطلاعات ضروری  است ، معلمان و مربیان هم  باید به تولید محتوا  وقت بیشتری صرف کنند.

جلالی گفت : مشارکت حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی و معدن  برای آموزش دانش آموزان  ضروری است ، باید بخشی از ظرفیت های معطل مانده آموزش و پرورش در قالب قراردادهای مشارکتی به بخش غیر دولتی واگذار شود.   

در استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز تحصیل می‌کنند که از این میزان، ۳۲ هزار و۳۰۰ دانش آموز سهم شهرستان شاهرود است که در ۵۶ پیش دبستانی، ۱۴۲ مدرسه دولتی و ۳۹ مدرسه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha