نقش رزمندگان لرستانی در دفاع مقدس مغفول مانده است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: نقش رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس مغفول مانده و برای انعکاس آن نیازمند کار جهادی در حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

به گزارش ایرنا احمد حسین فتایی روز شنبه در جلسه هم‌اندیشی با ناشران استان اظهار داشت: برای انعکاس نقش مغفول مانده لرستان در دفاع مقدس، نیازمند کار جهادی در حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

وی گفت: با توجه به رویدادهای پیش رو به‌خصوص برگزاری کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان در سال آینده، نیازمند هماهنگی بیشتر هستیم تا زمینه‌های اجرای موفق این رویداد فراهم گردد.

به گفته وی در آستانه برگزاری این کنگره بزرگ ملی، ناشران استانی باید موضوعاتی همچون ایثار و شهادت، عفاف و حجاب و دفاع مقدس را در اولویت کارهای خود قرار داده و در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی بیان کرد: نقش رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس متأسفانه مغفول مانده و برای انعکاس آن نیازمند کار جهادی در حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

فتایی تأکید کرد: انتشار بیش از ۷۰۰ جلد کتاب در حوزه‌ی دفاع مقدس کمترین کاری است که باید توسط ناشران استان تا قبل از برگزاری کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان اتفاق بیافتد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا هماهنگی لازم را با بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با تحریف تاریخ دفاع مقدس و جلوگیری از فراموش‌شدن ابعاد مختلف این رویداد، ابراز داشت: در همین راستا کتاب‌های متناسب با این حوزه با نظارت بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس منتشر خواهد شد تا ابعاد مختلف آن به‌خوبی به تصویر کشیده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها