معاون استاندار لرستان: مناسب‌سازی معابر حق قانونی شهروندان است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای لرستان گفت: مناسب‌سازی معابر حق قانونی شهروندان است به همین منظور باید استانداردهای لازم جهت رفت و آمد معلولان و سالمندان در ساختمان‌های دولتی رعایت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، "گودرز امیری" روز شنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان افزود:مناسب سازی به نحو باید  انجام شود تا زمینه  حضور افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان در جامعه فراهم شود تا این افراد بتوانند از حقوق برابر با دیگر شهروندان برخوردار شوند.  

وی در این جلسه با تاکید بر اینکه مناسب سازی اماکن باید با نظر تیم کارشناسی بهزیستی، شهرداری و نظام مهندسی و در جهت تامین رفاه افراد دارای معلولیت انجام پذیرد اظهار داشت: با توجه به اینکه  پیاده‌رو از زیر ساخت‌های مهم شهری و مهم‌ترین و پر کاربردترین بخش از فضای عمومی شهر و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیبا سازی و تعاملات اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

به گفته وی متاسفانه شهرداری خرم آباد در سنوات گذشته  در بعضی از نقاط که داری شیب می باشدبرای عبور و مرور اقدام به ساخت پیاده‌روها به صورت پلکانی کرده که شهرداری موظف است برنامه و طرحی ارائه دهد تا این پیاده‌روها اصلاح و برای عبور معلولان راحت باشد.

وی اظهار داشت: براساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی بخصوص بانک‌ها موظف هستند در طراحی تولید و احداث ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره مندی از آن ها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم شود.

امیری اضافه کرد: لازم است که در تمام طرح‌های عمرانی و ساخت و سازها، موضوع مناسب سازی ساختمان‌های عمومی و همچنین بروکف به دقت رعایت شود که بعدا باعث ایجاد رمپ نشود و مسئولیت انجام کار با دستگاه مجری و نظارت آن نیز با سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌های استان است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: از شهرداران استان که مصوبات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی را به دقت انجام دهند تقدیر می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها