۱۷هزار تماس با صدای مشاور بهزیستی چهارمحال و بختیاری ثبت شد

شهرکرد- ایرنا- معاون پیشگیری بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در استان ۷۰ مرکز مشاوره فعال است، گفت: امسال ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر با صدای مشاوره بهزیستی استان تماس برقرار کردند.

مهشید سلمیانی روز شنبه در جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی و طلاق استان افزود:سال گذشته در استان بیش از ۱۹ هزار تماس با صدای مشاور برقرار شد.

وی اظهار داشت: اعتیاد، موضوع کودکان، اضطراب و تحصیل بیشترین فراوانی تماس با صدای مشاور در استان بوده است.

سلیمانی به فعال شدن سامانه تصمیم در استان اشاره کرد و گفت:هم‌اکنون ۱۷ مرکز مشاوره که در حوزه طلاق فعالیت دارند به این سامانه متصل شدند.

به گفته وی، از ابتدای فعالیت این سامانه تاکنون ۱۵۳ پرونده طلاق تشکیل و ۱۱۱ زوج درخواست طلاق خود را نهایی و ثبت کردند که از این تعداد ۲۴ پرونده برای طلاق به دادگستری ارجاع داده شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در استان گفت: فرهنگ مشاوره در جامعه و به خصوص در قشر آسیب‌پذیر نهادینه نشده است.

شهرام مقدس با اشاره به وجود تعداد زیادی دفتر مشاوره زیر مجموعه نهادهای مختلف در استان افزود: باید از ظرفیت فضای مجازی، رسانه و وسایل ارتباط جمعی برای ترویج فرهنگ مشاوره استفاده کرد.

معاون امور جوانان ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: امسال یکهزار و ۱۱۲ واقعه طلاق در استان ثبت شد که آمار در مدت مشابه سال گذشته یکهزار و ۱۱۲ مورد بود.

طهماسب شیرانی افزود: در این مدت در استان۶ هزار و ۲۰۶ مورد واقعه ازدواج ثبت شد که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته پنج هزار و ۸۵۵ مورد بوده و افزایش ۶ درصدی داشته است.

وی میانگین سنی طلاق در سالجاری در استان را ۳۴.۵سال عنوان کرد و گفت: این میزان در سال ۹۵ حدود ۳۲ سال بوده است.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰شهرستان با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =